Paulina Damaske zostaje w Grot Budowlanych Łódź!

Autor: Redakcja Budowlani

Paulina Damaske zostaje w Grot Budowlanych Łódź!

Przyjmująca, Paulina Damaske zostaje w zespole Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022.

Przyjmująca, Paulina Damaske zostaje w zespole Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022.

Paulina Damaske urodziła się 1 czerwca 2001 roku w Malborku. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w klubie APS Rumia. Zawodniczka grająca na pozycji przyjmującej mierzy 180 centymetrów wzrostu. Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku. Wraz z reprezentacją Polski zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy Juniorek w 2018 roku, a rok później zajęła 5. miejsce na Mistrzostwach Świata U20 w Meksyku. Podczas Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywanych w Kętrzynie, w 2019 roku, występując w barwach SPS Volley Piła, wywalczyła wicemistrzostwo Polski oraz otrzymała nagrodę dla najlepszej atakującej tego turnieju. Rok później z drużyną Energa MKS Kalisz zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek i otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju oraz MVP programu Red Bull – "Siatkarskie Skrzydła". Paulina stanowiła o sile polskiej reprezentacji juniorek, a w ubiegłym sezonie otrzymała powołanie do kadry seniorskiej. Wraz z naszym zespołem wywalczyła Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020 oraz zagrała w finałowym meczu Pucharu Polski 2021.

- Następny sezon również rozegram w barwach Grot Budowlanych Łódź. Cieszę się z tego wyboru i mam nadzieję, że kolejny sezon uda nam się rozegrać w gronie kibiców, a moje umiejętności i nowo nabyte doświadczenie pozwolą mi dołożyć jeszcze większa cegiełkę do zespołu i walczyć o jak najlepsze miejsce – powiedziała Paulina Damaske.

- Paulina to bardzo zdolna, młoda i perspektywiczna zawodniczka. Ma sportowy charakter. Cieszę się, że kolejny sezon będzie reprezentować barwy Grot Budowlanych – dodaje prezes klub, Marcin Chudzik.

 

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

Atakujące:

Rozgrywające:

Środkowe: Małgorzata Lisiak

Przyjmujące: Paulina Damaske

Libero:

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni