Po raz kolejny z Rzeszowem

Autor: Redakcja Budowlani

Po raz kolejny z Rzeszowem

W 18. kolejce TAURON Ligi Grot Budowlane Łódź podejmą we własnej hali PGE Rysice Rzeszów. Mecz odbędzie się w sobotę, 3 lutego o 17:30 w Sport Arenie. Transmisja spotkania dostępna będzie w Polsacie Sport.

- Na pewno będzie to bardzo ciekawe spotkanie. Dołączyła do nas w tym tygodniu Jelena. Wszyscy możemy skorzystać z jej ogromnego doświadczenia boiskowego. Mam nadzieję, że zrewanżujemy się za mecz pucharowy - zapowiada libero Grot Budowlanych, Justyna Łysiak.

W sezonie 2023/24 dwukrotnie zawodniczki obu drużyn stawały po przeciwnych stronach siatki. Najpierw w 7. kolejce TAURON Ligi, kiedy zwycięstwo 3:1 odniosły rzeszowianki. Podobnie w 1/8 TAURON Pucharu Polski to podopieczni Stephana Antigi pokonały w Hali Podpromie Grot Budowlanych 3:1, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

W poprzedniej kolejce oba zespoły odniosły gładkie zwycięstwa. Podopieczne Macieja Biernata wygrały bez straty seta w Bydgoszczy, a PGE Rysice Rzeszów szybko rozprawiły się z UNI Opole.

W tabeli TAURON Ligi, rzeszowianki z 14 zwycięstwami i 3 porażkami są wiceliderkami, tracąc 4 punkty do pierwszego zespołu - Grupy Azoty Chemik Police. Grot Budowlane są tuż za podium, z 35 punktami i 11 zwycięstwami zajmują czwarte miejsce.

Dwiema najbardziej wyróżniającymi się siatkarkami obu zespołów są: Gabriela Orvosova i Mackenzie May. Obie siatkarki 4-krotnie otrzymały statuetkę MVP. Atakująca drużyny z Rzeszowa jest najlepszą punktującą w TAURON Lidze. Do tej pory zgromadziła 273 punkty. O jedno oczko mniej ma nasza przyjmująca Mac May. Z kolei amerykanka wyprzedziła rywalkę w klasyfikacji najlepiej zagrywających - 26 punktów oraz atakujących - 230 punktów.


 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni