Autor: Redakcja Budowlani

Podsumowanie bielskiego Turnieju

 
Pełna relacja z XX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej

 

Dzień I
 
XX edycję turnieju rozpoczęło spotkanie pomiędzyGalatasaray Stambuł, a Denso Airybees. Po wyrównanym meczu trzecia drużyna ligi japońskiej pokonała zespół z Turcji 3-2.
Denso Airybees - Galatasaray Istanbul 3:2 (25:21, 21:25, 22:25, 30:28, 15:13) 
Galatasaray: Coimbra, Djerisilo, Ozcelik, Gollu, Citakovic-Djurisiz, Bilge, Dalbeler (libero) oraz Bilgi
Denso: Yano, Kumagi, Okuda, Inoue, Izuoka, Suzuki, Sakurai (libero) oraz Sakae i Ishii
Między spotkaniami nastąpiła oficjalna prezentacja drużyny Aluprofu na nadchodzący sezon.
W drugim spotkaniu pierwszego dnia zmagań kibicie mogli zobaczyć w akcji mistrzynie Polski zespól BKS-u Bielsko-Biała oraz zdobywczynie Pucharu Polski drużynę Organiki Budowlanych Łódź.
 
Początek pierwszego seta nie zapowiadał jednostronnego spotkania. Na boisku było dużo obron oraz długich wymian. Na pierwszą przerwę techniczną zespół BKS-u schodził z dwupunktową przewagą (8-6). Jednak po przerwie Karolina Ciaszkiewicz zdobyła trzy punkty zagrywką. Dodatkowo zespół z Bielska-Białej bardzo dobrze grał blokiem, co zaowocowało zwycięstwem w pierwszej partii 25-17.
 
W drugim secie zespół z Łodzi popełniał seryjne błędy w obronie oraz w wyprowadzaniu ataków. Zawodniczki z Bielska wykorzystywały każdy błąd rywalek i wygrały tego seta 25-13.
 
Od początku trzeciej partii po stronie Organiki Budowlanych zagrała nowa zawodniczka, była reprezentantka USA, Kathleen Olsovsky. Kilka jej zagrań dawało nadzieje na poprawę gry drużyny trenera Popika. Jednak tego dnia bardzo dobrze dysponowane były Natalia Bamber oraz Iwona Waligóra które poprowadziły BKS do zwycięstwa w trzecim secie 25-17 i całym spotkaniu 3-0.
 
W składzie Organiki wystąpiły Karolina Kosek i Katarzyna Zaroślińska.
 
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Organika Budowlani Łódź 3:0 (25:17, 25:13, 25:17) 

BKS Aluprof: Karolina Ciaszkiewicz, Iwona Waligóra, Berenika Okuniewska, Jolanta Studzienna, Anna Kaczmar, Natalia Bamber, Agata Sawicka (libero) oraz Katarzyna Skorupa. 

Organika Budowlani Łódź: Katarzyna Bryda, Marta Szymańska, Julia Shelukhina, Sylwia Wojcieska, Joanna Mirek, Katarzyna Zaroślińska, Katarzyna Ciesielska (libero) oraz Michela Teixeira, Kathleen Olsovsky, Marta Pluta, Luana Vanessa de Paula, Karolina Kosek.
Dla naszej drużyny było to pierwsze spotkanie z drużyną z najwyższej półki w okresie przygotowawczym. Widać było wyraźnie, że siatkarki Mistrza Polski są na innym etapie przygotowań i mają już za sobą kilka sparingów. Do Bielska-Białej pojechaliśmy autokarem w dniu meczu i przed spotkaniem drużyna odbyła jeszcze jeden trening. Ważne było dla nas to, aby każda z zawodniczek spędziła na boisku podobny okres czasu. Do meczów podchodzimy na spokojnie, jako do kolejnego etapu przygotowań do sezonu. - Marcin Chudzik - Prezes Zarządu Organiki Budowlanych Łódź
 
Dzień II
 
Drugi dzień międzynarodowego turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej dostarczył sporych emocji. Jako pierwsze na parkiecie w hali przy ulicy Rychlińskiego pojawiły się drużyny Denso Airybees oraz Organiki Budowlanych Łódź. Japońskie zawodniczki miały już na koncie jedną wygraną w piątkowym starciu z Galatasarayem. Natomiast łodzianki chciały pokazać się z lepszej strony niż miało to miejsce w meczu z Mistrzyniami Polski.

Spotkanie było bardzo wyrównane, pierwsza partia to gra punkt za punkt i wygrana naszych siatkarek na przewagi. Drugi set przebiegał niemal identycznie jak partia pierwsza tylko, że tym razem górą były zawodniczki Denso. Trzecia partia podobnie jak poprzednie była bardzo wyrównana. Jednak zawodniczki Organiki okazały się w niej lepsze wygrywając 25-23. Organika prowadziła 2: 1 w setach i wydawało się, że będziemy świadkami zwycięstwa naszej drużyny. Jednak w czwartej partii zawodniczki Organiki miały problemy ze skończeniem ataków, a zawodniczki Denso grały fantastycznie w defensywie. I to one wygrały czwartą odsłonę 25-20. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był tie-break w którym nasza drużyna miała 4 piłki meczowe. Jednak więcej zimnej krwi zachowały Japonki i to one mogły cieszyć się z drugiego zwycięstwa w turnieju.
 
Warto dodać ze w zespole Organiki zabrakło Karoliny Kosek i Katarzyny Zaroślińskiej które dołączyły do reprezentacji kadry narodowej która na przełomie października i listopada będzie walczyć o Mistrzostwo Świata w Japonii oraz Luany de Pauli którą z gry wykluczył uraz kolana.
Denso Airybees - Organika Budowlani Łódź 3:2 (24:26, 27:25, 23:25, 25:20, 20:18) 

Denso: Yoshiko Yano, Sakura Kumagi, Chikako Okuda, Nanami Inoue, Miku Izuoka, Yuko Suzuki, Yuka Sakurai (libero) oraz Risa Ishii, Eri Hosoda, Shoko Omura, Saki Mashiba. 

Organika Budowlani Łódź: Michela Teixeira, Julia Shelukhina, Marta Wójcik, Sylwia Wojcieska, Joanna Mirek, Kathleen Olsovsky, Katarzyna Ciesielska (libero) oraz Marta Szymańska, Katarzyna Bryda. 

W drugim spotkaniu gospodynie zmierzyły się z tureckim Galatasararay Stambuł. W zespole z Bielska zabrakło Anny Barańskiej oraz Bereniki Okuniewskiej, które podobnie jak Karolina Kosek i Katarzyna Zaroślińska dołączyły do reprezentacji.
Mecz wygrały bielszczanki w trzech setach jednak spotkanie nie należało do łatwych. Drużyna turecka skutecznie się broniła oraz grała dobrze w ataku. Pierwszą partie bielszczanki wygrały do 21. W drugiej Turczynki osiągnęły jak wydawać się mogło bezpieczną przewagę jednak nic bardziej mylnego zespół z Bielska od stanu 12-20 złapał drugi oddech i wygrał drugą partię 25-23. Trzecia partia była najbardziej zacięta Mistrzynie Polski okazały się w niej lepsze wygrywając 33-31 i w całym meczu 3:0.
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Galatasaray Stambuł 3:0 (25:21, 25:23, 33:31) 

BKS Aluprof: Gabriela Wojtowicz, Joanna Frąckowiak, Iwona Waligóra, Katarzyna Skorupa, Jolanta Studzienna, Natalia Bamber, Agata Sawicka (libero) oraz Anna Kaczmar, Karolina Ciaszkiewicz. 

Galatasaray: Kelly Coimbra, Ivana Djerisilo, Arzu Gollu, Vesna Citaković Djurisiz, Uslu Eryuz, Dilara Bilge, Funda Bilgi (libero) oraz Merve Dalberer, Gozde Dal, Gamze Alikaya, Ebru Elhan.
 
Dzień III
 
W swoim ostatnim turniejowym meczu zawodniczki Organiki Budowlanych Łódź pokonały turecki Galatasaray. Oba zespoły po dwóch dniach rywalizacji miały na koncie po dwie porażki, więc zwycięzca tego pojedynku mógł cieszyć się z zajęcia trzeciego miejsca w turnieju. Spotkanie przez trzy partie było bardzo wyrównane, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów. Wszystkie partie kończyły się identycznym wynikiem 25-23. W czwartym secie wyraźnie lepsze były zawodniczki trenera Popika. Od początku seta wypracowały sobie przewagę, którą systematycznie powiększały i czwartą partie wygrały do 13.
 
Ostatni mecz Turnieju zakończył się naszym zasłużonym zwycięstwem nad mocnym Galatasaray Stambuł. W Bielsku dziewczyny wyraźnie rozkręcały się z meczu na mecz. Na pewno piątkowe spotkanie z Aluprofem Bielsko-Biała było najsłabsze w naszym wykonaniu, jednak trzeba pamiętać, że zespół był zmęczony podróżą i wcześniejszym treningiem. Wczoraj gra wyglądała już dobrze i stoczyliśmy wyrównany pojedynek z Denso. Dziś nasza gra momentami była już na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy zadowoleni z naszego udziału w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej, było to dla nas bardzo ważne ze względów szkoleniowych, aby zagrać z silnymi rywalami. Jeszcze dziś wracamy do Łodzi, gdzie będziemy trenowali cały tydzień, a następnie w przyszły weekend czeka nas kolejny Turniej - w Białymstoku. - Marcin Chudzik - Prezes Zarządu Organiki Budowlanych Łódź
 
Galatasaray: Erika Coimbra, Ivana Djerisilo, Vesna Citakovic, Seda Eryuz, Gozde Dal, Dilara Bilge, Funda Bilgi (libero) oraz Merve Dalbeler, Gamze Alikaya, Ebru Elhan.

Organika Budowlani Łódź:Katarzyna Bryda, Marta Szymańska, Julia Shelukhina, Sylwia Wojcieska, Joanna Mirek, Kathleen Olsovsky, Katarzyna Ciesielska (libero) oraz Marta Wójcik, Michela Teixeira.
 
Mecz pomiędzy Aluprofem, a Denso był ostatnim meczem turnieju. Spotkanie lepiej zaczęły siatkarki z Bielska, które bez problemów wygrały pierwsze dwie odsłony spotkania i pewnie zmierzały do zakończenia Turnieju 3 zwycięstwami.
Jednak w trzeciej partii zespół z Japonii zaskoczył wszystkich wygrywając tą partie 25-13. Czwarta partia to wymiana ciosów i gra punkt za punkt, w której ponownie skuteczniejsze okazały się Japonki. W tie-breaku siatkarki Denso szybko objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca zwyciężając tego seta 15-9, a w całym spotkaniu 3-2.
BKS Aluprof - Denso Airybees 2:3 (25:18, 25:19, 13:25, 23:25, 9:25)

BKS: Karolina Ciaszkiewicz, Gabriela Wojtowicz, Iwona Waligóra, Jolanta Studzienna, Anna Kaczmar, Natalia Bamber, Agata Sawicka (libero) oraz Katarzyna Skorupa, Joanna Frąckowiak.

Denso: Yoshiko Yano, Sakura Kumagai, Chikako Okuda, Nanami Inoue, Miku Izuoka, Yuko Suzuki, Yuka Sakurai (libero) oraz Shoko Omura, Risa Ishii, Tsubasa Honda.
 
Końcowa kolejność turnieju:
  1. BKS Aluprof Bielsko-Biała
  2. Denso Airybees
  3. Organika Budowlani Łódź
  4. Galatasaray Stambuł
Podsumowując grę naszego zespołu z dnia na dzień wyglądała ona dużo lepiej, zawodniczki powoli zgrywają się ze sobą. Bardzo dobrze w zespół wkomponowała się Joanna Mirek, cieszy również dobra postawa naszych środkowych oraz Katie Olsovsky. Sympatycy naszej drużyny z optymizmem mogą patrzeć w przyszłość oraz oczekiwać lepszej gry siatkarek, a co za tym idzie lepszych wyników. Kolejną okazją do pokazania swoich niemałych umiejętności zawodniczki Organiki będą miały w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku, który odbędzie się w najbliższy weekend.
 
Na zakończenie Turnieju gospodarze przyznali zawodniczkom nagrody indywidualne. Miło nam poinformować, że najlepiej blokującą zawodniczką Turnieju została wybrana Sylwia Wojcieska. Natomiast najlepszą siatkarką Organiki Budowlanych Łódź w bielskim Turnieju wybrana została Katarzyna Bryda.
 
Relacja: Bartłomiej Kachelski

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni