Podsumowanie turnieju w Mławie

Autor: Redakcja Budowlani

Podsumowanie turnieju w Mławie

2 mecze, 6 setów i 157 punktów - tyle wystarczyło aby móc cieszyć się ze zwycięstwa w II Memoriale Grzegorza Morawskiego.

Grot Budowlane nie straciły nawet jednego seta podczas turnieju w Mławie. Pierwszego dnia pewnie pokonały pierwszoligowy LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła funkcjonowały na najwyższym poziomie - 70% pozytywnego przyjęcia, 10 punktowych bloków a największą zdobycz punktową na swoim koncie zapisały Julia Kąkol (12) oraz Małgorzata Lisiak (10).

W finale II Memoriału Grzegorza Morawskiego po przeciwnej stronie siatki stanęły zawodniczki KS Pałacu Bydgoszcz, które niespodziewanie wyeliminowały E.Leclerc Moya Radomkę Radom. Tylko w końcówce pierwszego seta gra toczyła się na przewagi. W kolejnych dwóch partiach podopieczne Macieja Biernata szybko zyskały kilkupunktową przewagę. Ostatecznie po zaledwie 83 minutach gry mogły cieszyć się z wygranej w meczu jak i całym turnieju.

W finałowym spotkaniu zdecydowanie najlepiej w indywidualnych statystykach wypadły Grot Budowlane. Najwięcej punktów w meczu zdobyły Monika Fedusio - 17 (16 pkt atak, 1 pkt zagrywka, 55% przyjęcie) oraz Melis Durul - 16 (14 pkt, 67% atak, 1 pkt zagrywka, 1 pkt blok). Bardzo dobry występ odnotowały Aleksandra Kazała - 12 (8 pkt atak, 1 pkt blok, 3 pkt zagrywka, 48% przyjęcie) i Dominika Sobolska-Tarasova - 11 (8 pkt, 57% atak, 3 pkt blok).

 

Julia Kąkol: Myślę, że ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem ligi zdałyśmy na 5. Nasza gra wygląda coraz lepiej. Co do nagrody MVP mogę powiedzieć tylko tyle, że jest nam przykro, że nie trafiła do zwycięskiego zespołu.

 

Monika Fedusio: Cieszymy się ze zwycięstwa w turnieju. Każdy mecz ma dla nas takie samo znaczenie przed zbliżającym się sezonem. Zostało nam jeszcze trochę czasu do zgrywania się, ponieważ mamy nad czym popracować. Jestem bardzo zadowolona z atmosfery jaka panuje w drużynie.

 

Justyna Łysiak: Bardzo cieszy nas wygrana oraz dobra gra zespołu przed startem sezonu. Szczególnie w drugim meczu pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony. Dobrze funkcjonowała zagrywka, która później ułatwiała nam grę w bloku i obronie. Grałyśmy cierpliwie, konsekwentnie i dobrze wykorzystywałyśmy swoje szanse w kontrataku.

 

Wyróżnienia indywidualne:

Monika Fedusio - najlepsza przyjmująca

Julia Kąkol - najlepsza atakująca

Justyna Łysiak - najlepsza libero

Anna Lewandowska - najlepsza środkowa (KS Pałac Bydgoszcz)

Paulina Bałdyga - najlepsza rozgrywająca (KS Pałac Bydgoszcz)

Pola Nowakowska - MVP turnieju (KS Pałac Bydgoszcz)

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni