Pomagamy reprezentantce Ukrainy

Autor: Redakcja Budowlani

Pomagamy reprezentantce Ukrainy

16 marca do zespołu Grot Budowlanych Łódź dołączyła reprezentantka Ukrainy, zawodniczka SC Prometey Dnipro, Maryna Mazenko. Środkowa będzie trenowała w naszym klubie.

16 marca do zespołu Grot Budowlanych Łódź dołączyła reprezentantka Ukrainy, zawodniczka SC Prometey Dnipro, Maryna Mazenko. Środkowa będzie trenowała w naszym klubie.

- Bardzo się cieszę, że trafiłam do klubu Grot Budowlani. Jestem im wdzięczny za możliwość trenowania teraz i za wsparcie Ukrainy. Zespół jest bardzo przyjazny, szkolenia odbywają się w świetnej atmosferze. Jeszcze raz dziękuję klubowi, prezesowi, trenerowi i dziewczynom za wsparcie, zrozumienie i pomoc we wszystkim – powiedziała Maryna Mazenko po pierwszym dniu spędzonym w naszym klubie.

 

 

 

O to jak Maryna trafiła do Grot Budowlanych? Jakie są dalsze plany współpracy? Zapytaliśmy prezesa klubu, Marcina Chudzika.

Agnieszka Rutkowska: Jak dowiedział się prezes o Marynie?

Marcin Chudzik: Mój znajomy, kibic Budowlanych, doktor Maciej Pigoń (miłośnik sportu, specjalista medycyny sportowej) przyjął grupę Ukrainek z dziećmi do swojego domu. Okazało się, że jedna z nich zawodowo gra w siatkówkę, w zespole SC Prometey Dnipro i jest reprezentantką swojego kraju. Zapytał czy mógłbym pomóc, czy mogłaby z nami trenować. Bez wahania się zgodziłem.

Czy Maryna będzie zawodniczką naszej drużyny?

Nie, będzie tylko uczestniczyła w treningach. Oczywiście udostępnimy jej również naszą siłownię, sprzęt. Wszyscy doskonale wiemy jak wygląda sytuacja na Ukrainie… Chcemy pomóc Marynie w przygotowaniach do kadrowego sezonu.

Jak długo Maryna będzie trenowała w naszym klubie?

Trudno powiedzieć jaki to będzie okres czasu. Sytuacja jest trudna, a my postaramy się pomóc jak tylko możemy. Siatkarska rodzina trzyma się razem. Wiemy, że być może w maju ruszy zgrupowanie kadry Ukrainy, które prawdopodobnie odbędzie się na terenach Polski lub Bułgarii. Nie wiemy jednak czy do tego dojdzie, ponieważ niestety nie wszystkim siatkarkom udało się wyjechać z objętej wojną Ukrainy.

Marynę Mazenko, a w szczególności jej zespół SC Prometey Dnipro mogą kojarzyć polscy kibice.

Tak, to prawda, SC Prometey Dnipro występowało w tegorocznych zmaganiach Ligi Mistrzyń i co ciekawe, było w grupie wraz liderem TauronLigi, zespołem Developres BELLA DOLINA Rzeszów.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni