Prezentacja Katie Olsovsky

Autor: Redakcja Budowlani

Prezentacja Katie Olsovsky

 
Po wieczornym treningu oficjalnie zaprezentowana została nowa zawodniczka Organiki Budowlanych Łódź - Katie Olsovsky.

 

Podczas konferencji prasowej zawodniczka opowiadała o swojej dotychczasowej karierze, powodach dla których wybrała grę w Organice Budowlanych Łódź, swoich mocnych stronach oraz karierze reprezentacyjnej:
 
Grałam dla Calisii Kalisz w roku 2004, dzięki czemu znam wiele polskich zawodniczek. Może nie z imienia i nazwiska, jednak pamiętam naprawdę wiele zawodniczek z Polski. Grałam oczywiście z Martą Plutą (Wójcik). Po wyjeździe z Polski grałam we Włoszech, w Hiszpanii, w Rosji, a ostatnie 2 sezony w Puerto Rico. Teraz jestem znowu w Polsce.
 
Miałam też oferty z innych klubów, było jednak wiele aspektów, które przekonały mnie do wyboru Organiki Budowlanych. Znam Martę Wójcik, a to bardzo ważne aby mieć dobrą rozgrywającą w drużynie. Marta opowiedziała mi o drużynie, wiem, że będziemy grały w Lidze Mistrzyń oraz, że Organika Budowlani to jedna z najlepszych drużyn w Polsce. Ważne jest dla mnie również to, że Łódź jest dużym ciekawym miastem.
 
Jakie są moje mocne strony? Gram bardzo dobrze blokiem, nie popełniam wiele błędów indywidualnych. Gram dobrze w obronie. Jestem wysoką zawodniczką, jednak nie przeszkadza mi to w poruszaniu się po boisku. Nie lubię jednak za dużo mówić o sobie.
 
Jeżeli chodzi o moją grę w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, to znajdowałem się w różnych kadrach narodowych począwszy od 16 roku życia. Przeszłam pełną drogę od reprezentacji młodzieżowych, przez drugą reprezentację, aż do pierwszej. Zakończyłam grę w reprezentacji w roku 2008. Po 2008, czas który poświęcałam wcześniej na siatkówkę reprezentacyjną poświęciłam na siatkówkę plażową.
 
O negocjacjach, które doprowadziły do pozyskania zawodniczki opowiadał Prezes Zarządu Organiki Budowlanych - Marcin Chudzik:
 
Negocjacje w sprawie przyjścia Katie rozpoczęły się w zasadzie w czerwcu. Była to jedna z pierwszych zawodniczek na które zwróciliśmy uwagę, jednak negocjacje prowadzone z menedżerem Katie przedłużały się. Był już taki moment, kiedy zaczęły pojawiać się rozmowy z innymi zawodniczkami z Dominikany, Kuby, Serbii. Jednak Katie przez Martę Wójcik skontaktowała się bezpośrednio z nami i nie ukrywam, że to bardzo ułatwiło negocjacje. Osobiście bardzo się cieszę, że udało nam się dogadać. Myślę, że Katie jest zadowolona z warunków i mam nadzieję, że będzie zadowolona z gry w tym zespole. Już po pierwszych dwóch treningach widać, że pomimo przerwy w treningach, jest to zawodniczka, która będzie wzmocnieniem zespołu.
 
Trener Wiesław Popik nie krył radości z pozyskania zawodniczki podkreślając przed wszystkim to, że Katie jest uniwersalną zawodniczką:
 
Katie może stanowić wzmocnienie tak na pozycji atakującej jak i w odbiorze. W czasie treningów zobaczymy jak to wszystko będzie się prezentowało. Dla mnie ważny jest komfort związany z większą możliwością wyboru. Katie była już w orbicie naszych zainteresowań w czerwcu i cieszymy się, że udało się ją pozyskać. Po tegorocznych transferach nasz zespół jest na pewno jeszcze mocniejszy niż w ubiegłym sezonie. W zespole jest też większa konkurencja. Liga na pewno będzie ciekawa. Każdy transfer coś wnosi do drużyny

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni