Przed meczem z Radomką

Autor: Redakcja Budowlani

Przed meczem z Radomką

Po 176 dniach od ostatniego meczu w TAURON Lidze, Grot Budowlane Łódź wracają na ligowy parkiet. Sezon 2022/23 zainaugurują 31 października o 20:30 w łódzkiej Sport Arenie, a ich rywalem będzie E.Leclerc MOYA Radomka Radom.

Poprzedni sezon

Ostatnie dwa mecze między Budowlanymi a Radomką kończyły się dwukrotnie na korzyść rywalek. Pierwsze spotkanie Grot Budowlane przegrały na wyjeździe 0:3. Rewanż w Łodzi również zakończył się zwycięstwem zespołu gości, tym razem 3:1.

W dalszej fazie rozgrywek jednak niebiesko-biało-czerwone zajęły finalnie lepszą pozycję. Sezon 2021/22 zakończyły na 4. miejscu. Z kolei E.Leclerc MOYA Radomka Radom po przegranej w ćwierćfinale z Łódzkim Klubem Sportowym sklasyfikowana została na 6. pozycji końcowej tabeli TAURON Ligi.

 

Zmiany w kadrze

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, w składach obu drużyn zaszło sporo zmian.

W drużynie Radomki zostały tylko cztery siatkarki: Agnieszka Adamek, Natalia Murek, Kornelia Moskwa i Renata Biała. Dołączyły trzy zagraniczne zawodniczki: rozgrywająca Madison Bugg (USA), przyjmująca Janet Kalaniuvalu (USA) oraz atakująca Gozde Yilmaz (Turcja). Po roku przerwy powróciły: Paulina Zaborowska i Justyna Łukasik. Zespół pozyskał także Krystynę Strasz, Magdalenę Damaskę, Martynę Świrad oraz Małgorzatę Jasek. Rolę trenerów pełni duet dobrze znany łódzkiej publiczności. Pierwszym trenerem pozostał Błażej Krzyształowicz, jego asystentem został Jakub Głuszak.

W Grot Budowlanych Łódź zostały: Justyna Kędziora, Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska, Monika Fedusio, Justyna Łysiak oraz Daria Skomorowska. Po występach w innych zespołach TAURON Ligi powróciły: Ewelina Polak i Julia Kąkol. Klub pozyskał także dwie zagraniczne siatkarki: środkową Dominikę Sokolską-Tarasovą (Belgia) i atakującą Melis Durul (Turcja) oraz trzy zawodniczki doskonale znane z polskich rozgrywek: Judytę Gawlak, Aleksandrę Kazałę oraz Adriannę Kukulską. 

 


 

Przed sezonem

Okres przygotowawczy obie drużyny rozpoczęły od udziału w turnieju PreZero Grand Prix PLS. Zespół prowadzony przez Błażeja Krzystałowicza po dwóch przegranych odpadł z dalszej gry. Grot Budowlane z turniejem pożegnały się trzeciego dnia - po trzech zwycięstwach i jednej porażce.

Radomka Radom mecze sparingowe rozegrała z Roleski Grupą Azoty Tarnów (wygrane 4:0, 3:1), ŁKS-em Commercecon Łódź (remis 2:2) oraz Developresem BELLA Dolina Rzeszów (przegrana 0:4).

Drużyna prowadzona przez Macieja Biernata w sparingach spotkała się na parkiecie z Energą MKS Kalisz (przegrana 1:3, wygrana 3:2), IŁ Capital Legionowią Legionovo (wygrana 4:0),  #VolleyWrocław (wygrana 4:3) oraz Developresem BELLA Dolina Rzeszów (przegrana 1:4). W Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, Grot Budowlane zajęły 2. miejsce po zwycięstwie 3:1 nad TJ Ostrava i przegranej 2:3 z BKS-em BOSTIK Bielsko-Białą.

Grot Budowlani Łódź i E.Leclerc MOYA Radomka Radom brały udział w ostatnim sprawdzianie przed startem ligi - II Memoriale Grzegorza Morawskiego w Mławie. Niespodziewanie Radomka odpadła z turnieju po przegranej z KS Pałacem Bydgoszcz (1:3). Grot Budowlane natomiast po zwycięstwach nad LOS Nowym Dworem Mazowieckim (3:0) i  KS Pałacem Bydgoszcz (3:0) mogły cieszyć się z wygranej w turnieju.

- Myślę, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy - na siłowni i na hali. Nie mamy żadnych poważnych kontuzji w zespole a nasza forma rośnie z tygodnia na tydzień. Wydaje mi się, że jesteśmy dobrze przygotowane - Dominika Sobolska-Tarasova.

 

Fedi w nowej roli

Kapitanem zespołu Grot Budowlanych Łódź została wybrana przyjmująca Monika Fedusio. Jest to pierwszy sezon Fedi w roli kapitana.


 

- Nigdy nie byłam kapitanem, jest to dla mnie nowe doświadczenie i mam nadzieję, że wywiążę się jak najlepiej z tej roli na boisku, jak i poza nim. Przy niejasnych, kontrowersyjnych momentach na boisku wolałam w skupieniu odejść na swoje miejsce i przygotować się do następnej piłki, a teraz wiem, że będę musiała trochę z sędziami porozmawiać - Monika Fedusio.

 

Grot Budowlani Łódź - E.Leclerc MOYA Radomka Radom

poniedziałek - 31 października, godz. 20:30 w Sport Arenie w Łodzi


Informacje o biletach oraz karnetach (sprzedaż w kasie hali od godziny przed rozpoczęciem meczu):

Bilety:

  • 15 zł - ulgowy
  • 25 zł - normalny
  • 70 zł - VIP

Dzieci do 6. roku życia wchodzą za darmo.

Bilety do kupienia również online: KupBilet.pl

Karnety:

  • 100 zł - karnet ulgowy
  • 200 zł - karnet normalny
  • 700 zł - karnet VIP

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni