Przedsezonowe zwycięstwo z BKS-em

Autor: Redakcja Budowlani

Przedsezonowe zwycięstwo z BKS-em

Podopieczne Adama Grabowskiego pokonały po tie-breaku ekipę Leszka Rusa w ostatnim meczu kontrolnym przed startem w Orlen Lidze.

Podopieczne Adama Grabowskiego pokonały po tie-breaku ekipę Leszka Rusa w ostatnim meczu kontrolnym przed startem w Orlen Lidze.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły łodzianki, które pierwszą partię wygrały do 16. W kolejnej odsłonie jednak niemal równie gładko uległy rywalkom. Set numer trzy wreszcie przyniósł emocje. Budowlane, choć długo goniły przeciwnika, w samej końcówce wrzuciły wyższy bieg i wygrały nerwowy finisz dzięki punktowemu blokowi Gabrieli Polańskiej. Warto zaznaczyć, że doświadczona środkowa była tego dnia jedną ze zdecydowanie najlepszych zawodniczek na parkiecie.

Przegrywające 1:2 w setach bielszczanki nie zamierzały łatwo się poddać i w czwartej części spotkania pokazały dużo dokładniejszą i skuteczniejszą siatkówkę, wygrywając ostatecznie wysoko 25:15. W tie-breaku nie miały już jednak wiele do powiedzania. Ich licznik zatrzymał się na 7 oczkach, a ze zwycięstwa w całym spotkaniu cieszyć mogły się nasze zawodniczki.

Obaj szkoleniowcy nie eksperymentowali ze składem, myśląc już zapewne o pierwszych meczach ligowych. Adam Grabowski nie miał zresztą zbyt wielu możliwości, ponieważ kontuzje wykluczyy z gry Dorotę Medyńską i Sylwię Pycię. Na mistrzostwach świata przebywa z kolei Sanja Popović. W szeregacg rywalek zabrakło występującej również na mundialu Heike Beier. Okazję do zaprezentowania się kilkudziesięciu zgromadzonym w sali Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności kibicom dostały młode: Joanna Pacak, Magdalena Woźniczka i Julia Brzezińska (Budowlani Łódź) oraz Karolina Piśla (BKS).

Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:16, 15:25, 27:25, 15:25, 15:7)

Budowlani Łódź:
Śliwa, Sikorska, Sieczka, Skrzypkowska, Polańska, Ściurka, Grajber (libero) oraz Kajzer, Magdalena Woźniczka, Brzezińska, Pacak.

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Muhlsteinova, Lis, Łyszkiewicz, Horka, Trojan, Piśla, Wojtowicz (libero) oraz Strózik, Wilk, Bamber-Laskowska.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni