Siatkówka to powtarzanie i rytm

Autor: Redakcja Budowlani

Siatkówka to powtarzanie i rytm

Kilka dni po niezwykle udanym dla łodzianek Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi najlepsza atakująca turnieju Amerykanka Katie Olsovsky zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań, specjalnie dla naszych czytelników.

Jak oceni Pani organizację turnieju?
Myślę, że organizacja była dobra i wszystko przebiegło sprawnie. Odniosłam wrażenie, że pozostałe drużyny również były zadowolone. Mnie osobiście bardzo się podobała formuła grania jednego meczu dziennie.
 
Co może Pani powiedzieć o przeciwniczkach? Które zwycięstwo przyszło wam najtrudniej?
Każda z trzech drużyn dysponuje dobrymi zawodniczkami przez co wszystkie mecze były trudne. Muszę jednak przyznać, że najtrudniejszy był dla nas mecz z Sopotem. Ponieważ był to trzeci mecz w trzy dni, a wszystkie 3 drużyny to mocne przeciwniczki, byłyśmy już lekko zmęczone ale mimo to potrafiłyśmy pozostać skoncentrowane i do końca grać na wysokim poziomie.
 
Gratuluję nagrody indywidualnej. Czy spodziewała się Pani, że zostanie najlepszą atakującą całego turnieju?
Dziękuję. Byłam naprawdę zaszczycona otrzymaniem indywidualnego wyróżnienia. Olbrzymia w tym zasługa Marty Wójcik. To dzięki jej decyzjom i jakości posyłanych mi piłek mogłam być tak skuteczna. Ona jest niesamowitą rozgrywającą i dzięki niej poziom moich ataków wciążrośnie.
 
Jak czuje się Pani w drużynie po kilku tygodniach spędzonych w Łodzi?
Już się zaaklimatyzowałam i wydaje mi się, że nasza drużyna zrobiła spory postęp w ostatnim miesiącu. Na kolejnych turniejach widać było progres i teraz na pewno znamy i rozumiemy się już dużo lepiej.

Odczuwa Pani wzrost formy? Kibice są zachwyceni Pani obecną dyspozycją.
Dziękuję. I tak, wyraźnie czuję zwyżkę formy. Siatkówka to powtarzanie i rytm dlatego zajęło mi troszkę czasu zanim doszłam do dobrej formy fizycznej.
 
Czy ogląda Pani Siatkarskie Mistrzostwa Świata Kobiet w Japonii? Co może Pani powiedzieć o postawie Pani reprezentacji narodowej? Czy drużyna USA moze pokusić się o zwycięstwo w całym turnieju?
Nie miałam tak dużo czasu by oglądać mecze w telewizji ale na bieżąco śledzę wyniki w internecie i wydaje mi się, że drużyna USA radzi sobie bardzo dobrze. Są już w półfinałowej czwórce i mają duże szanse wygrać Mistrzostwo Świata. Bardzo ciężko na to pracowały.
 
Jakie są Pani oczekiwania względem pierwszego meczu Organiki Budowlanych w rozgywkach Ligi Mistrzyń?
Oczywiście chcemy zwyciężyć ale najważniejsze jest to, by każda z nas indywidualnie i kolektywnie dała z siebie wszystko by osiągnąć jak najlepszy w tym spotkaniu.
 
Bardzo dziękuję za rozmowę.
 
Rozmawiał Marcin Olczyk.
 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni