Siedem zawodniczek odchodzi z Grot Budowlanych Łódź

Autor: Redakcja

Siedem zawodniczek odchodzi z Grot Budowlanych Łódź

Weronika Centka, Ana Cleger, Paulina Damaske, Zuzanna Górecka, Anna Lewandowska, Maja Pelczarska oraz Julia Szczurowska nie będą występowały w Grot Budowlanych Łódź w sezonie 2022/23.

Anna Lewandowska broniła barw naszego klubu przez trzy sezony. Środkowa pochodząca z Torunia swoją siatkarską przygodę z Grot Budowlanymi Łódź rozpoczęła w 2019 roku. W sezonie 2020/21 sięgnęła z drużyną po Superpuchar PLS 2015-2020.

Po dwóch sezonach z klubem żegnają się dwie przyjmujące - Paulina Damaske oraz Zuzanna Górecka. Obie zawodniczki swoje występy w naszej drużynie zaczęły w sezonie 2020/21. Dla Pauliny był to debiut w TAURON Lidze. Z kolei Zuza wróciła na polski parkiet po sezonie spędzonym we włoskim Igor Gorgonzola Novara. Z Grot Budowlanymi Łódź siatkarki wywalczyły Superpuchar PLS 2015-2020.

Weronika Centka do naszego zespołu dołączyła w trakcie sezonu 2020/21. Nie był to debiut grającej na środku Weroniki w niebiesko-biało-czerwonych barwach. Wcześniej, w latach 2016-2018 występowała w juniorskim zespole Budowlanych Łódź.

Ana Cleger, Maja Pelczarska oraz Julia Szczurowska spędziły w Grot Budowlanych jeden sezon. Kubańska atakująca, w debiucie w TAURON Lidze zapisała na swoim koncie 330 punktów, 34 bloki oraz 8 asów serwisowych. Maja przeszła do Grot Budowlanych z pierwszoligowego zespołu SPS Stal Mielec i tworzyła duet na rozegraniu z Martyną Łazowską. Julia już od pierwszego występu była ważnym punktem w ataku naszej drużyny. Niestety kontuzja, której doznała w ćwierćfinale Pucharu Polski wykluczyła ją z gry do końca sezonu .

 

Dziewczyny, dziękujemy za reprezentowanie niebiesko-biało-czerwonych barw i życzymy Wam powodzenia na siatkarskich parkietach!

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni