Siostrzany pojedynek w finale MPJ! Znamy grupy

Autor: Redakcja Budowlani

W miniony weekend Młode Budowlane wywalczyły awans do finału Mistrzostw Polski Juniorek! Dzisiaj w siatkarskiej centrali odbyło się losowanie grup.

-W grupie finałowej mamy drużyny z Legionowa, Mielca i Wrocławia. Obie grupy są bardzo trudne i każda drużyna będzie walczyć o medal. Drużyna Legionovi broni tytułu mistrza Polski, Mielec zajął 4 miejsce w zeszłym roku, a mecz z Impelem dla mnie osobiście będzie najtrudniejszy, gdyż czeka mnie siostrzany pojedynek. Nie miałam okazji jeszcze stanąć po przeciwnej stronie siatki z siostrą i będzie to nowe doświadczenie – powiedziała Julia Marcyjanik.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek zostanie rozegrany w dniach 4-8 kwietnia w Dębicy. Faza grupowa zaplanowana jest na pierwsze trzy dni zmagań. Do półfinałów turnieju finałowego awansują po dwie najlepsze drużyny z grup, które w sobotę rozegrają między sobą półfinały (A1 – B2 oraz A2 – B1). W niedzielę dojdzie natomiast do ostatecznych rozstrzygnięć o końcowe pozycje.