Autor: Redakcja Budowlani

Sparing z Jedynką Aleksandrów Łódzki wygrany

W piątkowy wieczór Organika Budowlani Łódź zagrała w Hali Sportowej MOSiR w Łodzi sparing z pierwszoligową drużyną Jedynka Aleksandrów Łódzki. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny.
Organika Budowlani Łódź 3:1 Jedynka Aleksandrów Łódzki
(25:19, 22:25, 25:14, 25:19)
 
Składy zespołów:
Organika Budowlani Łódź: Grbac, Bryda, de Paula, Mirek, Rousseaux, Mróz, Ciesielska (libero)
 oraz Wójcik, Mikołajewska

Jedynka Aleksandrów Łódzki: 
Szulc, Ryznar, Mieszała, Michalkiewicz, Szczygioł, Nowakowska, Korzycka (libero) oraz Pałyga, Przepiórka, Związek, Wardzińska, Rajkowska.
 
W pierwszym secie dało się zauważyć przewagę drużyny z PlusLigi. Organika wygrała pierwszy set 25 do 19.

W drugim secie całkowita odmiana. To Jedynka zwiększała swoje prowadzenie. Drużynie z Aleksandrowa Łódzkiego udało się uciec o 3 punkty i utrzymać tę przewagę. Drugi set Organika przegrała 22 do 25.

W trzeciej odsłonie zdecydowana, pewna gra łódzkiej drużyny. Punkt za punktem. Szybkie akcje. Dobra praca blokiem. Ataki naszej nowej zawodniczki Hélène Rousseaux z drugiej linii były nie do podbicia przez przeciwniczki. W efekcie olbrzymia przewaga na tablicy. Organika 13:3 Jedynka. Trzeci set to zdecydowana dominacja Organiki. Jedynce udało obronić się przed pierwszą piłką setową. Drugą akcję przegrały. Silny atak Eweliny Mikołajewskiej z prawego skrzydła i zwycięstwo Organiki 25 do 14.

W czwartym secie Organika utrzymywała swoją dominację nad Jedynką. W ostatniej fazie seta, gdy na tablicy widniał wynik 24:16 i łodziankom brakowało tylko punktu by zakończyć spotkanie - nasza drużyna zaczęła popełniać błędy. Pierwsza piłka meczowa to zepsuty serwis Eweliny Mikołajewskiej. Zawodniczka trafiła w siatkę. Druga to nieudany atak Katarzyny Brydy, która nie trafiła w boisko. W trzeciej próbie Brydzia nie popełniła już błędu. Zdecydowany atak w boisko. Ostatni set zakończony wynikiem 25 do 19 dla Organiki. Cały mecz zwycięski dla naszej drużyny.
 
W dzisiejszym spotkaniu nie zagrała Anita Kwiatkowska i Karolina Kosek, obie dziewczyny przebywają na zgrupowaniu reprezentacji w Szczyrku. Na boisku zabrakło również Dominiki Golec. Siatkarka podczas treningów doznała kontuzji łokcia. Miejmy nadzieję, że uraz to nic poważnego i szybko wróci do intensywnych treningów. W sparingu mało grała Marta Wójcik, która wraca do gry po kontuzji. W dzisiejszym meczu piłkę rozgrywała nasza nowa zawodniczka Ana Grbac.

Sparing Organiki Budowlani Łódź z zespołem Jedynka Aleksandrów Łódzki pokazał słabe i mocne strony drużyny. Widoczne było, że nie radzimy sobie z przyjęciem i obroną. Natomiast mamy mocny atak, czujny blok i dobry serwis. Na wyróżnienie zasługuje Hélène Rousseaux, która zagrała bardzo dobry mecz.
 
Agnieszka Rutkowska

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni