Turecki gigant w Łodzi. Wtorek z #CLVolleyW

Autor: Redakcja Budowlani

Turecki gigant w Łodzi. Wtorek z #CLVolleyW

W trzecim meczu elitarnej Ligi Mistrzyń, Grot Budowlane Łódź zmierzą się z Fenerbahce Opet Istanbul. Mecz ze złotym medalistą ligi tureckiej odbędzie się we wtorek 28 listopada o 20:30 w Sport Arenie w Łodzi.

W składzie Fenerbahce Opet Istanbul nie brakuje polskich akcentów. Łódzcy fani będa mieli okazję spotkać się z byłym asystentem Grot Budowlanych - Krystianem Pachlińskim oraz atakującą Magdaleną Stysiak. Trenerem Turczynek jest doskonale znany Stevano Lavarini, który wraz z reprezentacją Polski kobiet wywalczył awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Grot Budowlane Łódź rywalizowały już z tureckim gigantem w sezonie 2019/2020, kiedy to po raz ostatni występowały w Lidze Mistrzyń. 

- Powiem szczerze, że podpisując kontrakt z Fenerbahce od razu pomyślałam, że w Lidze Mistrzyń zagramy z polskim zespołem w Łodzi. Nie wiedziałam, z którym ale wiedziałam, że Fenerbahce ma szczęście do polskich drużyn. Przez cztery lata grając we Włoszech ani razu niestety nie trafiłam na żaden polski zespół. Nie miałam wymagań, chciałam po prostu przyjechać do Polski, zobaczyć się z rodziną i zagrać z polska ligą, polskim przeciwnikiem - mówiła przed przylotem do Polski Magdalena Stysiak, atakująca tureckiej drużyny. 

- To jest dla nas znakomita okazja, żeby rywalizować z tak silną drużyną jak Fenerbahce. Dla mnie to świetna sprawa, że możemy grać również w Lidze Mistrzyń i mierzyć się z takimi przeciwnikami. Jestem tym podekscytowana, tym bardziej, że nie grałam jeszcze w Turcji i nie miałam okazji grać przeciwko tureckim zespołom. Zobaczymy co będziemy w stanie pokazać i jak daleko zajść - komentowała Mackenzie May, przyjmująca Grot Budowlanych Łódź. 


 

Visit Łódź. Support Grot Budowlani in Champions League!

 

 
Łódź is a cultural phenomenon and a fascinating place inhabited by distinguished artists, scientists and industrialists. It is a modern city deeply rooted in tradition. 

What see in Łódź?

  • Piotrkowska Street - The Queen of Polish Streets - a four-kilometer passage surrounded by historic richly ornamented houses, full of local shops, restaurants, pubs and clubs.
  • Manufaktura - A unique shopping and entertainment center in a huge factory from the 19th century. Shops, restaurants, museums, cinema, theater and much more - all at one place!
  • Księży Młyn - A historic industry complex from the end of the 19th century. Currently, it is a quiet, cozy part of the city which is partially under renovation process. 
  • EC1 - The City of Culture - is the cultural and educational center of Łódź! The former power plant today houses a planetarium, a science and technology center and a huge, modern playground
  • Murals - Large-format paintings, painted by world-famous street art artists, decorate the walls of almost 200 buildings all over Łódź!

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni