W Nowy Rok z przytupem!

Autor: Redakcja Budowlani

W Nowy Rok z przytupem!

Ostatni mecz ligowy w tym roku siatkarki Budowlnaych rozegrają w Bydgoszczy. Rywalem będzie miejscowy Pałac. Początek spotkania w piątek o godzinie 18:00.

Ostatni mecz ligowy w tym roku siatkarki Budowlnaych rozegrają w Bydgoszczy. Rywalem będzie miejscowy Pałac. Początek spotkania w piątek o godzinie 18:00.

Trzy ostatnie mecze łodzianek z drużyną z Bydgoszczy były bardzo wyrównane i zacięte. Każdy z nich kończył się tiebreakiem. W tym sezonie w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego PlusLigi Kobiet w Łodzi zwyciężyły rywalki. Jednak jeszcze w maju w rywalizacji play-off o miejsca 5-8 to Budowlane dwukrotnie wygrały 3:2.

W tym sezonie drużyna Pałacu z powodu problemów finansowych została mocno odmłodzona. Prym w ofensywie wiedzie niespełna dwudziestoletnia Zuzanna Czyżnielewska, która w październiku zdobyła w Łodzi aż 18 punktów. Ona, Patrycja Polak czy Emilia Mucha  to młodzieżowe reprezentantki kraju. Utalentowane zawodniczki doświadczenie zbierają pod okiem reprezentantki Kuby Mayvelis Martinez Odlum, Ukrainki Natalii Zemcowej i... doskonale znanej z gry w Łodzi Julii Shelukhiny. Ważnymi ogniwami zespołu są też: rozgrywająca Magdalena Mazurek (znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Godos) i libero Marta Kuehn-Jarek.

Łodzianki na pewno pałają żądzą rewanżu za ostatnią porażkę z Pałacem. W piątkowym meczu nie stoją na straconej pozycji. Forma i dyspozycja naszych zawodniczek z meczu na mecz rośnie. Seria trzech kolejnych zwycięstw nie jest dziełem przypadku. W ataku bryluje Helene Rousseaux. W ostatnich meczach dzielnie wspiera ją kapitan zespołu Joanna Mirek. Obudził się w reszcie łódzki blok, który dotychczas wydawał się nie wykorzystywać w pełni posiadanego potencjału. Środkowe dały jednak popis w meczu Pucharu Polski w Pile. Coraz lepiej układa się współpraca na linii blok-obrona. Dzięki temu łodzianki często mają okazję do wyprowadzania kontr, co na ogół kończy się punktem dla naszych zawodniczek. Duży wpływ na poprawę w grze defensywnej miało pojawienie się w zespole Matei Ikic. Jeśli tylko Chorwatka poprawi skuteczność w ataku to może stać się jednym z kluczowych elementów w układance trenera Mauro Masacciego. Kolejne rywalki kąsane są coraz częściej trudną zagrywką (w tym elemecie gry bryluje Ewelina Mikołajewska - najlepsza zawodniczka zadaniowa w drużynie). Największym jednak atutem ekipy Budowlanych w tym sezonie jest szeroka i wyrównana kadra. Każda zmienniczka może wnieść do gry coś nowego, a często stosowane przez włoskiego szkoleniowca rotacje utrudniają rywalkom czytanie gry drużyny z Łodzi.

W Bydgoszczy zapowiada się emocjonujące widowisko. Stawką meczu będzie piąte miejsce w tabeli. Obecnie wyżej sklasyfikowane są łodzianki, ale tylko za sprawą lepszego bilansu setów. Zwycięstwo z Pałacem pozwoli naszym zawodniczkom z optymizmem wkroczyć w Nowy Rok. Łodzianki wesprzeć na miejscu chcą kibice Budowlanych. Klub organizuje nawet wyjazd fanów na ten mecz. Koszt to jedynie 20 zł. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Zachęcamy do wyjazdu i dopingowania na żywo ostatni raz w tym roku naszej drużyny!

Marcin Olczyk

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni