Autor: Redakcja Budowlani

W obronie Pucharu Polski

W sporcie nigdy nie jest tak, żeby przed meczem mówić, że ktoś nie ma szansy - Dodał ówczesny trener drużyny Wiesław Popik. 
"Jeśli zagramy tak, jak w pierwszym secie łódzkiego meczu, to wtedy niech one się boją." - mówił Marcin Chudzik 26 marca 2010 roku przed wyjazdem drużyny Organiki Budowlanych Łódź na Turniej Finałowy Pucharu Polski 2010.

W sporcie nigdy nie jest tak, żeby przed meczem mówić, że ktoś nie ma szansy - Dodał ówczesny trener drużyny Wiesław Popik. 

Zadziwiające jest to jak bardzo aktualne są te słowa nawet po roku czasu. Dzisiaj o godzinie 20:30 Organika Budowlani Łódź zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Polski z Atomem Treflem Sopot. Sopocianki na pewno są medialnymi faworytkami tego meczu. Z drugiej jednak strony, nasza drużyna napsuła wiele krwi zawodniczkom Atomu w tym sezonie. Jeżeli z najlepszej czwórki ligi w sezonie zasadnicznym mielibyśmy wybrać sobie najwygodniejszego rywala, wybór musiałby paść na nasze dzisiejsze rywalki. 

Jest to tym bardziej uzasadnione, bo drużyna wciąż ma w pamięci niedawne starcie z sopociankami, kiedy po rozegraniu 2 i pół seta wydawało się, że mecz musi się zakończyć naszym szybkim zwycięstwem. Ostatecznie jednak musieliśmy zadowolić się tylko 1 punktem, co wyzwoliło dodatkowe pokłady sportowej złości w naszych siatkarkach. 

Niestety w meczu w Inowrocławiu drużynie nie będzie mogła pomóc Katarzyna Zaroślińska, która w tym tygodniu przeszła zabieg artroskopii kolana i do drużyny będzie mogła wrócić dopiero na decydujące mecze play off z Muszynianką. 

Osłabiona do meczu przystępuje również drużyna Atomu Trefla Sopot, w której nie będzie mogła wystąpić atakująca Katarzyna Konieczna. Trener Chiappini może jednak na tej pozycji wystawić zarówno Meryem Boz jak i Olgę Fateevą. 

 

Wszystko w rękach naszych siatkarek, które w przeciwieństwie do Atomu Trefla Sopot nie muszą, ale mogą wygrać to spotkanie!

 

Na relację live z meczu zapraszamy do naszego serwisu. Od godziny 20:30

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni