Weronika Centka wraca do Grot Budowlanych!

Autor: Redakcja Budowlani

Weronika Centka wraca do Grot Budowlanych!

Wychowanka UKS Korona Bełchatów, mierząca 192 centymetry wzrostu, siatkarka grająca na pozycji środkowej bloku – Weronika Centka – wraca do Łodzi!

Wychowanka UKS Korona Bełchatów, mierząca 192 centymetry wzrostu, siatkarka grająca na pozycji środkowej bloku – Weronika Centka – wraca do Łodzi!

- Otrzymałam propozycję od prezesa Marcina Chudzika by przejść do seniorskiego zespołu Grot Budowlanych Łódź. Początkowo musiałam to przemyśleć. Ostatecznie przystałam na tę propozycję. Pochodzę z Bełchatowa, ale Łódź jest równie bliska mojemu sercu i traktuje ją tak, jak miasto rodzinne. Występowałam w niebiesko-biało-czerwonych barwach, w kategorii juniorek, wraz z Budowlanymi wywalczyłyśmy 6. miejsce na Mistrzostwach Polski w 2018 roku, w Dębicy, a w 2019 7. miejsce w Kętrzynie. Chciałabym teraz powalczyć z seniorskim zespołem o jak najlepszy wynik. Dziękuję Energa MKS Kalisz za wspólne dwa sezony i możliwość dalszego rozwoju – powiedziała Weronika Centka.

- Weronika to młoda, perspektywiczna środkowa, która ma już za sobą pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Zależało nam żeby dołączyła do naszego zespołu jako kolejna zawodniczka pokolenia „młodej Polski". Chciałem podziękować Prezesowi Energa MKS Kalisz, Błażejowi Wojtyle za wyrażenie zgody na przejście do Grot Budowlanych Łódź – wyjaśnia Marcin Chudzik.

Weronika Centka urodziła się 6 września 2000 roku. Jest absolwentką elitarnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku. Mierzy 192 centymetry wzrostu, a jej zasięg z wyskoku do ataku wynosi 321 centymetrów. Weronika jest bardzo utalentowaną, młodą środkową. Na swoim koncie ma występy w reprezentacji Polski U-18, U-19, U-20 oraz seniorskiej kadry naszego kraju. Wraz z reprezentacją Polski Juniorek zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Albanii, a z na Mistrzostwach Świata U-20 w Meksyku wraz z zespołem wywalczyła piąte miejsce. Sezon 2020/2021 w TAURONLidze rozpoczęła w Energą MKS Kalisz. Za swoją grę została nagrodzona już trzema statuetkami MVP.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni