Więcej niż ważny mecz

Autor: Redakcja Budowlani

Więcej niż ważny mecz

W najbliższą sobotę, 26 marca o godzinie 18:00 Organika Budowlani Łódź podejmuje GCB Centrostal Bydgoszcz. Będzie to mecz przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego PlusLigi Kobiet.
Jeżeli kiedykolwiek napisaliśmy, że przed naszymi siatkarkami ważny mecz, to w porównaniu z jutrzejszym spotkaniem z GCB Centrostalem Bydgoszcz, to były mecze o pietruszkę. Sezon zasadniczy dobiega już końca, a nasza drużyna wciąż walczy o udział w fazie Play Off. Z konieczności „wymarzoną” sytuacją jest dla nas zajęcie 7 miejsca w lidze, ale aby tak się stało potrzebne jest zwycięstwo w sobotnim meczu.
Nasze rywalki – drużyna GCB Centrostalu Bydgoszcz udział w fazie Play Off mają już zapewnione, aczkolwiek wciąż walczą o zajęcie najlepszego miejsca z pośród pozycji 3-6. Centrostal to drużyna „środka”, która przez cały sezon grała na równym poziomie. Na pewno na uwagę zasługuje odniesione na początku marca zwycięstwo w Bielsku-Białej, gdzie bydgoszczanki pokonały aktualnego Mistrza Polska BKS Aluprof. Z drugiej jednak strony to właśnie w Bydgoszczy swój pierwszy punkt w PlusLidze Kobiet zdobyły siatkarki Sandeco EC Wybrzeża TPS Rumii. W ostatniej kolejce bydgoszczanki gładko przegrały w Dąbrowie Górniczej 3:0 (25:22, 25:20, 25:22).
Pomimo, że przebieg obecnego sezonu jest daleki od oczekiwań, tak kibiców jak i wszystkich osób związanych z klubem, to przecież pozostaje wiara w to, że sportowa karta się jeszcze odwróci. Szczęśliwie dwa ostatnie meczu sezonu zasadniczego - jutrzejszy z Centrostalem Bydgoszcz i kolejny z Atomem Treflem Sopot (31.03.2011) rozegrane zostaną w Łodzi. Wszyscy liczymy na wsparcie łódzkich kibiców, które poniesie nasze dziewczyny do zwycięstw!
 
Dokładnie rok temu, w dniach 27-28 marca 2010 siatkarki Organiki Budowlanych Łódź odniosły swój największy sukces zdobywając Puchar Polski. Wiosna należała wówczas do nas. Czas przypomnieć sobie te czasy.
 
Zima się skończyła, wiosna ponownie będzie nasza! Do zobaczenia na meczu!

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni