Wierzę w swoją drużynę! #RazemPoZłotegoSeta

Autor: Redakcja Budowlani

Wierzę w swoją drużynę! #RazemPoZłotegoSeta

Jutro (18 stycznia) by móc cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV, Grot Budowlane Łódź muszą wygrać mecz z CV Gran Canaria 3:0 lub 3:1, a następnie pokonać hiszpanki w złotym secie, który rozgrywany jest do 15 punktów.

Można powiedzieć, że siatkówka już nie takie wyniki widziała i w środowym meczu 1/8 #CEVCupW wszystko może się zdarzyć. Wiary w zespół nie kryje prezes naszego klubu, Marcin Chudzik. - Wierzę w swoją drużynę i mam nadzieję, że przy pomocy licznie zgromadzonej widowni razem doprowadzimy do złotego seta i awansujemy do 1/4 Pucharu CEV

CV Gran Canaria wygrała pierwszy mecz 3:1 i to nasze rywalki są bliżej awansu do ćwierćfinału rozgrywek.

- Wiemy, że jutrzejsze spotkanie będzie ciężkie. Musimy je wygrać 3:0 lub 3:1. Uważam, że mamy o wiele więcej do zaoferowania i pokazania, niż to co zaprezentowałyśmy na wyjeździe. Możemy zaskoczyć Gran Canarię naszą dobrą grą. Ostatnio zabrakło skuteczności w ataku i gry blok-obrona. Mam nadzieję, że zagramy też dobrze w polu serwisowym i mecz zakończymy na naszą korzyść. Oczywiście bardzo liczymy na wsparcie naszych kibiców - mówi kapitan zespołu Monika Fedusio.

Pierwszy mecz z hiszpankami pokazał, że jest to zespół w zasięgu niebiesko-biało-czerwonych. Co zrobić aby móc myśleć o zwycięstwie?

- My móc myśleć o wygranej musimy zwiększyć skuteczność na lewym skrzydle i na środku względem pierwszego meczu. Tam zagraliśmy poniżej naszej normy. Ważna będzie organizacja gry na kontrze. W niej możemy zyskać przewagę, to pokazał pierwszy set na Gran Canarii. Mimo lepszego ataku przeciwniczek, to my kontrolowaliśmy grę i byliśmy w stanie wygrać tę partię - mówi trener Grot Budowlanych, Maciej Biernat.

CV Gran Canaria to obecne liderki ligii hiszpańskiej, które na czternaście rozegranych spotkań, przegrały zaledwie jedno. Co stanowi o sile tej drużyny?

- Jest to zespół atletycznie grający. Swoją siłę skupiają na grze dwóch skrzydłowych, które są mocno atletyczne, pomimo warunków wzrostowych, którymi dysponują. Temu trzeba się przeciwstawić. Pamiętać należy także o tym, że jest to zespół z bardzo dobrą zagrywką. Ich mocną stroną są dwie przyjmujące serwujące z wyskoku. Są w stanie zniwelować sporą przewagę. W polskiej lidze nie ma zespołu aż tak dobrze zagrywającego z wyskoku. Jest to temat, do którego trzeba jak najszybciej się zaadaptować - kończy Maciek.

 


 

Mecz rewanżowy 1/8 Pucharu CEV

 

Grot Budowlani Łódź - CV Gran Canaria

18 stycznia godz. 18:00

Sport Arena w Łodzi

Bilety do kupienia w kasie hali od 17:00.

Na spotkanie obowiązują karnety.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni