Wierzymy, że doprowadzimy do złotego seta. Wywiad z Eweliną Polak

Autor: Redakcja Budowlani

Wierzymy, że doprowadzimy do złotego seta. Wywiad z Eweliną Polak

O 200 meczu w TAURON Lidze, Derbach Łodzi i 1/8 Pucharu CEV porozmawialiśmy z naszą rozgrywającą Eweliną Polak.

Mecz z Tarnowem był Twoim 200 meczem w naszej lidze. Tyle spotkań to duże doświadczenie, kawałek historii i wiele wspomnień.

- Przyznam szczerze, że nawet o tym nie wiedziałam. Czułam, że już długo jestem w lidze, patrząc w ilu klubach byłam i ile wspaniałych osób poznałam, ale nie spodziewałam się, że to tak szybko minie. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli na więcej.

W niedzielny wieczór Derby Łodzi, zagrasz w nich nie po raz pierwszy. Derby rządzą się swoimi prawami ale i cieszą się większym zainteresowaniem kibiców oraz mediów. Czy dla Ciebie derby też są czymś więcej niż kolejnym ligowym spotkaniem?

- To jest zupełnie inne spotkanie pod względem emocji i atmosfery. Szkoda, że Polsat nie pokaże tego na kanałach antenowych, bo niezależnie od wyniku to święto Łódzkiej siatkówki i kibiców. My będziemy podchodzić do tego spotkania jak do każdego innego i będziemy chciały dać z siebie wszystko.

Ten tydzień był intensywny. 5 setów z Tarnowem, długi lot na Wyspy Kanaryjskie i mecz z Gran Canarią. Zmęczenie dało o sobie znać czy po prostu zabrakło trochę koncentracji w meczu?

- Proszę mi wierzyć, że nie jest łatwo wsiąść do autokaru cztery godziny po meczu i spędzić w podróży kolejne dwanaście. Drużyna z Hiszpanii zagrała bardzo dobrze niemal w każdym elemencie. Taka jest uroda europejskich pucharów, że sprawdzają nie tylko umiejętności siatkarskie, ale i szybką adaptację do innych warunków, w których trzeba się odnaleźć, jak długa podróż, inny parkiet, czy nie napompowane piłki w Rumunii.

W środę mecz o być albo nie być w CEV. Atutem po naszej stronie będzie własna hala i kibice ale trzeba gonić wynik.

- Wierzymy, że doprowadzimy do złotego seta i przejdziemy do następnej rundy. Liczymy na doping naszych kibiców bo bardzo nas wspierają w każdym meczu.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni