Wracamy do gry w europejskich pucharach

Autor: Redakcja

Wracamy do gry w europejskich pucharach

Wobec zakazu startu nałożonego na zespoły z Rosji przez Europejską Federację Siatkówki, w sezonie 2022/23 zobaczymy aż 4 polskie drużyny w europejskich pucharach, w tym Grot Budowlanych Łódź.

Niebiesko-biało-czerwone po zajęciu 4. miejsca w TAURON Lidze, będą reprezentowały kraj w rozgrywkach Pucharu Challenge z możliwością awansu do Pucharu CEV.

- Cieszymy się, że wracamy do gry na europejskich parkietach po dwóch latach nieobecności. Reprezentowanie Polski w rozgrywkach na tym poziomie to wyzwanie, ale też radość i świetna promocja dla Miasta Łodzi oraz kraju – powiedział Marcin Chudzik, prezes Grot Budowlanych.

Po raz ostatni Grot Budowlane wystąpiły w Lidze Mistrzyń w sezonie 2019/20. W fazie grupowej zajęły 3. miejsce, po rywalizacji w grupie A z tureckimi gigantami Eczcibasi Stambuł i Fenerbahce Stambuł oraz fińskim LP Viesti Salo.

Oprócz Grot Budowlanych Łódź, w rozgrywkach CEV kobiet wystąpią trzy inne drużyny. W Lidze Mistrzyń zagrają medaliści TAURON Ligi: Grupa Azoty Chemik Police, Developres Bella Dolina Rzeszów oraz ŁKS Commercecon Łódź.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni