Wygrany sparing Budowlanych

Autor: Redakcja Budowlani

Wygrany sparing Budowlanych

 
Siatkarki Budowlanych Łódź w meczu sparingowym pokonały Jedynkę Aleksandrów 4:0 (25:19, 25:19, 25:21, 25:17)

 

Pierwszy set nasza drużyna zagrała w składzie: Golec, Mirek, Ikić, Bryda, de Paula, Grbac, Ciesielska (L). W zasadzie od początku seta utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie Budowlanych. Dobrze na środku grała Dominika Golec, kilkukrotnie stawiając bloki na siatkarkach Jednynki Aleksandrów. Pod koniec pierwszego seta nasza przewaga wzrosła i ostatecznie wygraliśmy do 19.

W tym samym składzie rozpoczął się drugi set spotkania. Seria bardzo dobrych zagrywek Any Grbac szybko wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie 5:1. W drugiej części seta na boisko weszła Anita Kwiatkowska, zmieniając Joannę Mirek oraz Ewelina Mikołajewska za Mateę Ikić. Drugi set był podobny do pierwszego. Szybko osiągnięte prowadzenie naszego zespołu ani przez chwilę nie było zagrożone. Set zakończył się identycznym wynikiem jak pierwsza partia – 25:19. Na wyróżnienie zasługuje kilka imponujących ataków Katarzyny Brydy.

Trzeci set spotkania nasza drużyna rozpoczęła w składzie: Wójcik, Mróz, Rousseaux, Ikić, Kwiatkowska, Golec, Ciesielska (L). Trzecia partia spotkania była bardziej wyrównana, chociaż rywalki ani razu nie wyszły na prowadzenie. Ostatecznie skończyło się zwycięstwem naszej drużyny do 21.

Jako, że był to mecz sparingowy, trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów. Ostatnią część zawodów rozpoczęliśmy w składzie: Rousseaux, Wójcik, de Paula, Mróz, Mikołajewska, Kwiatkowska, Ciesielska (L). Ostatni set spotkania był najciekawszy pod względem siatkarskim. Liczne długie wymiany i efektowne obrony wniosły trochę ożywienia na trybuny Hali Sportowej. Ostatecznie nasze siatkarki odniosły zwycięstwo do 17. 

Mecz był debiutem trenerskim Macieja Kosmola w Budowlanych. Były drugi trener drużyny zaprezentował się w nowej roli, ale widać było, że dorze radzi sobie z prowadzeniem rozmów z drużyną i motywowaniem zawodniczek do lepszej gry. Pierwszy prawdziwy sprawdzian już w niedzielę o godzinie 14:30 w Hali Sportowej!

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni