Wygrywamy z Kaliszem!

Autor: Redakcja Budowlani

Wygrywamy z Kaliszem!

W meczu 6. kolejki TAURON Ligi, Grot Budowlane Łódź pokonały Energę MKS Kalisz 3:1 i zapisały na swoim koncie trzy punkty.

Perfekcyjne dwa sety, przegrana w końcówce trzeciej partii i wiele emocji w czwartej partii, w której o rozstrzygnięciu wyniku spotkania decydowały ostatnie piłki - tak w skrócie można podsumować mecz z Energą MKS Kalisz.

Grot Budowlani Łódź - Energa MKS Kalisz 3:1

(25:18, 25:23, 22:25, 30:28)

SKŁAD ORAZ STATYSTYKI

Najwięcej punktów w naszym zespole zdobyła atakująca Grot Budowlanych Łódź - Melis Durul, w której ręce trafiła statuetka MVP dla najlepszej zawodniczki spotkania. Melis zakończyła mecz z 24 punktami na koncie i 53% skutecznością w ataku.

Ewelina Polak prowadziła grę zespołu do zwycięstwa korzystając ze wszystkich swoich koleżanek z drużyny znajdujących się na parkiecie, o czym świadczy podział zdobytych punktów. Oprócz turczynki, punktowały także Aleksandra Kazała (17 pkt), Monika Fedusio (16 pkt) czy Dominika Sobolska-Tarasova (14 pkt).

W drużynie gości prym wiodły dwie zawodniczki: Aleksandra Rasińska (25 pkt) oraz Karolina Drużkowska (17 pkt).

W przyjęciu i obronie bardzo dobrze spisała się Justyna Łysiak, która przyzwyczaiła nas do swojej dobrej gry. Justyna odnotowała 63% przyjęcia w tym 42% przyjęcia perfekcyjnego.

Na siatce gra obu zespołów była wyrównana. Zarówno Grot Budowlane, jak i Energa MKS Kalisz zanotowały po 11 skutecznych bloków oraz 17 wybloków.


Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni