Wyjątkowy trening przed wielkim wydarzeniem

Autor: Redakcja

Wyjątkowy trening przed wielkim wydarzeniem

Takim mianem niewątpliwie można określić FIVB Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet, które po raz pierwszy w historii odbędą się m.in. w Polsce, a jednym z miast gospodarzy zostanie Łódź. W ramach promocji #MŚ2022, zawodniczki oraz sztab szkoleniowy Grot Budowlanych Łódź mogli podzielić się swoim doświadczeniem z młodymi adeptami siatkówki z województwa łódzkiego.

- Treningi z dzieciakami zawsze są fajną inicjatywą dla obu stron. Mam nadzieję, że przez dzisiejszy trening zachęciliśmy jeszcze bardziej naszą młodzież do uprawiania tej dyscypliny sportu i gorącego kibicowania przede wszystkim naszej reprezentacji na Mistrzostwach Świata - powiedziała środkowa, Judyta Gawlak.

Trzy zespoły podzielone na trzy grupy wiekowe: UMKS Tuszyn, Lider Konstantynów Łódzki oraz MUKS-LO 47 Budowlani Łódź wzięły udział w treningu otwartym, który poprowadził nasz sztab szkoleniowy. W roli głównych prowadzących wystąpili Maciej Biernat, Marcin Nowak oraz Michał Wrzeszcz. Trenerom pomagały siatkarki Grot Budowlanych, Melis Durul, Daria Skomorowska, Martyna Łazowska, Ewelina Polak, Judyta Gawlak oraz Justyna Łysiak.


 

- Cieszymy się, że miałyśmy okazję potrenować trochę z maluchami i popatrzeć jak bardzo cieszy ich rozpoczęcie przygody z tym sportem. Mogłyśmy trochę powspominać nasze początki i jak to było, kiedy my byłyśmy na ich miejscu, a przede wszystkim mogłyśmy sprawdzić się w rolach fantastycznych trenerek! - skomentowała rozgrywająca, Martyna Łazowska.

Oprócz szlifowania siatkarskich umiejętności, dzieci brały udział w licznych konkursach, w których nagrodami były bilety na Mistrzostwa Świata.

Uczestnikom treningu życzymy rozwijania sportowych pasji i mamy nadzieję, że spotkanie z naszą drużyną będzie do tego dobrą motywacją!

 

fot. Michał Szymański 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni