Wykonaliśmy sporo dobrej pracy. Wywiad z Moniką Fedusio

Autor: Redakcja

Wykonaliśmy sporo dobrej pracy. Wywiad z Moniką Fedusio

O minionych mistrzostwach świata porozmawialiśmy z przyjmującą Grot Budowlanych Łódź i reprezentantką Polski - Moniką Fedusio.

Mecz ćwierćfinałowy z Serbkami był pełen zwrotów akcji i zabrakło naprawdę niewiele. Emocje już opadły?

- Zdecydowanie jeszcze nie, po powrocie ze zgrupowania i zmiany środowiska duża część osób z którymi rozmawiam, wspomina ostatni mecz. Większość artykułów w social mediach przewija mi się w tym temacie. Myślę, że ten turniej zostanie w naszej pamięci bardzo długo.

Ogromny sukces - reprezentacja Polski w 8 najlepszych drużyn mistrzostw świata. Mam wrażenie, że to dopiero początek a MŚ właśnie zapoczątkowały pewien nowy etap. Zgodzisz się?

- Wierzę, że to pójdzie w dobrym kierunku i z roku na rok reprezentacja będzie coraz silniejsza.

Jako zespół stworzyliście naprawdę fajny kolektyw. Na boisku ale i poza chyba atmosfera była bardzo dobra?

- Całkiem nieźle się dogadywałyśmy jak na taką rozbieżność wiekową (uśmiech). 

Jak w kilku zdaniach podsumujesz ten sezon reprezentacyjny?

- Spędziliśmy ze sobą ponad 5 miesięcy. Uważam, że wykonaliśmy sporo dobrej pracy. Może VNL nie poszedł nam tak jak zakładaliśmy na początku, ale najważniejsza impreza w tym roku wypadła całkiem dobrze. Niektórzy mogą być zadowoleni, a inni nie z tego rezultatu, ale mam nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłe lata.

Nie sposób nie zapytać o kibiców. Stworzyli niesamowitą atmosferę. Byli też przedstawiciele klubu kibica Budowlanych. Chyba same nie spodziewałyście się, że polskie hale zostaną wypełnione po brzegi?

- Ciężko nie powiedzieć dobrego słowa o kibicach. Uważam, że jako gospodarz mieliśmy przewagę z taką publicznością. Hale w Gdańsku, Łodzi i Gliwicach były wypchane po brzegi. Śpiewanie hymnu a cappella na Mistrzostwach Świata jest czymś niesamowitym. Ciężko opisać emocje, które nas otaczają. To szczęście, że możemy z dumą śpiewać Mazurek Dąbrowskiego z najlepszymi Kibicami na świecie. Dziękujemy! 

Fedi dołączy do treningów z zespołem we wtorek 18 października. 

 

fot. PZPS

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni