Wyróżnienia indywidualne

Autor: Redakcja Budowlani

Wyróżnienia indywidualne

Grot Budowlane Łódź sezon 2022/23 zakończyły na trzecim miejscu. Równie wysoko zawodniczki niebiesko-biało-czerwonych znalazły się w rankingach indywidualnych TAURON Ligi.

Niekwestionowanymi liderkami drużyny prowadzonej przez Macieja Biernata były Melis Durul i Monika Fedusio.


 

Melis Durul obok Ann Kalandadze i Valentiny Diouf była najczęściej nagradzaną siatkarką. W jej ręce trafiło łącznie 7 statuetek MVP. Tyle samo nagród mają dwie wspomniane zawodniczki. Co więcej, przez większą część sezonu Melis wiodła prym w klasyfikacji najlepszych punktujących i atakujących, a po ostatnim meczu o złoto pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym a Developresem jedna z liderek Grot Budowlanych spadła o jedną lokatę w dół.

Turczynka ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu - z 454 punktami łącznie i 412 punktami w ataku.


 

Monika Fedusio jako kapitan zespołu również nie zawiodła! Przez cały sezon prezentowała wyrównany poziom, a w najważniejszych meczach sezonu, w których gra toczyła się o medale poprowadziła drużynę na trzecie miejsce podium. W rankingach indywidualnych Fedi zajęła odpowiednio czwarte miejsce wśród najlepszych atakujących -359 punktów i piąte miejsce wśród punktujących - 423 punkty.


 

Tuż za podium klasyfikacji najlepszych blokujących znalazła się Dominika Sobolska-Tarasova. Domi zatrzymała skutecznie rywalki na siatce 73 razy!


 

To był zdecydowanie sezon Justyny Łysiak, która w rankingu wszystkich przyjmujących TAURON Ligi zajęła szóstą lokatę - 54,57%. W przyjęciu zawsze trzymała najwyższy poziom. Z kolei pod względem liczby skutecznych obron była po prostu najlepsza! Bobas wybroniła piłkę 360 razy, co przekłada się na 63% skuteczności. W tym zestawieniu wyprzedziła Marię Stenzel (311 obron, 63%) czy Paulinę Maj-Erwardt (221 obron, 61%).

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni