Z Włoch do Polski

Autor: Redakcja Budowlani

Z Włoch do Polski

Włoska atakująca, Terry Enweonwu będzie siatkarką Grot Budowlanych Łódź w sezonie 2024/25.

Ma 24 lata, 187 cm wzrostu, a jej zasięg w ataku wynosi 339 cm.  Pochodząca z Padwy zawodniczka, jak do tej pory, swoją siatkarską karierę rozwijała we włoskiej serie A. W zeszłym sezonie była podstawową atakującą drużyny Honda Olivero San Bernardo Cuneo. Wcześniej grała w II Bisonte Firenze (2020-2023), A. Carraro Imoco Conegliano (2019-2020) oraz w Club Italia Crai (2016-2019).

- Wybrałam Budowlane, ponieważ po tak dobrym sezonie, po kontuzji, chciałam zaryzykować. Z doświadczenia, nauczyłam się, że nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość, więc to jest wspaniała szansa dla mojej kariery. Uważam, że polska liga jest ligą dobrą, godną szacunku i podoba mi się pomysł podjęcia nowego wyzwania - mówi Terry Enweonwu.

- Bardzo się cieszę, że Terry dołączy do Budowlanych. To młoda i perspektywiczna atakująca z dobrymi warunkami fizycznymi. Rozwijała się u boku znanych siatkarek. Występowała w Conegliano z Asią Wołosz czy Paolą Egonu. W minionym sezonie była podstawową zawodniczką klubu z Cuneo. Wierzę, że będzie wzmocnieniem naszej drużyny, nie tylko w TAURON Lidze, ale również w Lidze Mistrzyń - mówi Marcin Chudzik, prezes klubu.


 

Terry, witamy w Budowlanych!

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni