Zaczynamy przygotowania do sezonu 2018/2019

Autor: Redakcja Budowlani

Zaczynamy przygotowania do sezonu 2018/2019

6 sierpnia w nowej hali, Sport Arena, mieszącej się przy Atlas Arenie odbędzie się pierwszy trening Grot Budowlanych Łódź w nowym sezonie. Zajęcia będą otwarte dla kibiców oraz mediów. Od godziny 16:00 do 16:30 nasze siatkarki oraz sztab trenerski będą do dyspozycji dziennikarzy. O 16:30 rozpocznie się trening.

6 sierpnia w nowej hali, Sport Arena, mieszącej się przy Atlas Arenie odbędzie się pierwszy trening Grot Budowlanych Łódź w nowym sezonie. Zajęcia będą otwarte dla kibiców oraz mediów. Od godziny 16:00 do 16:30 nasze siatkarki oraz sztab trenerski będą do dyspozycji dziennikarzy. O 16:30 rozpocznie się trening.

W treningu wezmą udział:

Środkowe

Gabriela Polańska - wielokrotna reprezentantka Polski, występująca w naszym klubie od 2014 roku. W swej kolekcji posiada pięć medali Mistrzostw Polski: jeden złoty, jeden srebrny oraz trzy brązowe. Wśród trofeów znajdziemy również trzy Superpuchary Polski, jak również Puchar Polski. Gabriela otrzymała tytuł najlepiej blokującej Pucharu Polski 2018.

Jaroslava Pencová – ma za sobą grę w lidze słowackiej, niemieckiej, azerskiej, polskiej oraz włoskiej. Ostatni sezon spędziła występując we włoskiej Serii A, w drużynie SAB Volley Legnano, gdzie była drugą najlepiej blokującą w lidze (0,81 bloku na set) zaraz za Brazylijką, Adenizią Ferreira da Silva. Dwudziestoośmioletnia środkowa na swoim koncie ma cztery Puchary Słowacji (2008, 2009, 2011, 2012), dwukrotnie zdobyty tytuł mistrzowski w Słowacji (2009, 2012), dwa srebrne oraz dwa brązowe krążki wywalczone w lidze słowackiej. Pencová dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo Niemiec (2014 i 2015), a w 2017 roku została wybrana najlepszą siatkarką w Słowacji.

Małgorzata Śmieszek – w poprzednim sezonie występowała w zespole Polski Cukier Muszynianka Muszyna. W reprezentacji kadetek zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy oraz brąz na Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA. Małgosia jest także wicemistrzynią Polski Juniorek. Na swoim koncie ma również tytuł najlepszej środkowej turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek (2015).

 

Rozgrywająca

Ewelina Tobiasz – to dobrze znana łódzkim kibicom zawodniczka występująca na pozycji rozgrywającej. Do ekipy Budowlanych dołączyła w 2015 roku i spędziła w naszym klubie dwa sezony. Po wywalczeniu pierwszego w historii klubu srebrnego medalu zdecydowała się na grę w zespole z Dąbrowy Górniczej. Po rocznej przerwie ponownie przywdzieje niebiesko-biało-czerwone barwy.

 

Przyjmujące

Agata Babicz – urodziła się w Mielcu i właśnie tam stawiała swoje pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie. Od 2003 do 2012 roku występowała w KPSK Stal Mielec. Następnie spędziła sezon w zespole Jedynki Aleksandrów Łódzki, z którym walczyła o awans do siatkarskiej elity. Zespół ostatecznie zajął drugie miejsce w pierwszej lidze, w finale ligi Jedynka przegrała z Chemikiem Police. Od 2013 roku Babicz reprezentowała barwy Enea PTPS Piła, a w sezonie 2018/2019 przywdzieje niebiesko-biało-czerwoną koszulkę z Betką na piersi. Przyjmująca ma na swoim koncie: brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyty z KPSK Stal Mielec w 2003 roku, srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek w 2002. W ubiegłym sezonie wraz z Enea PTPS Piła dotarła do najlepszej czwórki Pucharu Polski, a zmagania w LSK zakończyła na 5. miejscu.

Koleta Łyszkiewicz – ostatni sezon spędziła w zespole KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Koleta urodziła się 22 stycznia 1993 roku, mierzy 193 centymetry wzrostu i jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. W 2017 roku otrzymała powołanie do szerokiej kadry A, prowadzonej przez trenera Jacka Nawrockiego. Jest to siatkarka grająca na pozycji przyjmującej i atakującej.

Oliwia Urban – Dwudziestodwuletnia przyjmująca pochodząca ze Złotowa. Wychowanka Sparty Złotów. Oliwia występowała w Młodej Lidze Kobiet, w której reprezentowała drużynę z Piły. Po sezonie spędzonym w ekipie juniorskiej zdolna przyjmująca otrzymała propozycję przejścia do seniorskiego zespołu i w 2016 zadebiutowała w najwyższej lidze rozgrywkowej.

 

Na treningu nie zobaczymy przyjmującej Julii Twardowskiej, libero Marii Stenzel oraz środkowej Weroniki Centki – zawodniczki przebywają na zgrupowaniu z kadrą Polski. Zabraknie również rozgrywającej, Femke Stoltenborg, która wraz z reprezentacją Holandii przygotowuje się do mistrzostw świata.

Nieobecna będzie również atakująca Budowlanych. Klub jest bliski finalizacji rozmów i niedługo będziemy mogli podać nazwisko naszej nowej zawodniczki.

Podczas nieobecności kadrowiczek trenerzy będą uzupełniać skład najzdolniejszymi zawodniczkami z zespołu juniorskiego. Na treningach zobaczymy m.in. Justynę Kędziorę, wychowankę naszego klubu partnerskiego, Lider Konstantynów Łódzki, która w minionym sezonie debiutowała w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet oraz Ligi Mistrzyń wraz z seniorkami Budowlanych.

 

Uwaga! Ważny komunikat!

O godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich przedstawicieli mediów oraz kibiców na płytę główną do Atlas Areny. Będą mogli Państwo porozmawiać z naszym sztabem trenerskim oraz zawodniczkami. Niestety trening w nowej hali, Sport Arena zostaje odwołany z przyczyn niezależnych od naszego klubu.

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni