Zaczynamy rywalizację o historyczny półfinał europejskich pucharów 

Autor: Redakcja Budowlani

Zaczynamy rywalizację o historyczny półfinał europejskich pucharów 

Pucharu CEV. Pierwszy mecz odbędzie się w Łodzi, 31 stycznia o 18:00 w Sport Arenie. 

Podopieczne Macieja Biernata zakończyły rywalizację w grupie C Ligi Mistrzyń na trzecim miejscu i tym samym przeszły do rywalizacji w ćwierćfinałach CEV Cup, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą Pucharu Francji i czwartą drużyną trójkolorowych w sezonie 2022/23 – Beziers Angels.

- Bardzo się cieszę na zbliżający się mecz. Myślę, że dla całej drużyny będzie to okazja na pokazanie się z dobrej strony. Chcemy wygrać spotkanie oraz kolejny raz przejść do następnej fazy Pucharu CEV. Mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony – mówi środkowa Grot Budowlanych Marta Pol.

Dobrym prognostykiem przed meczem z francuskim zespołem są ostatnie dwa zwycięstwa w TAURON Lidze. Grot Budowlane najpierw pokonały dość gładko we własnej hali Energę MKS Kalisz, a następnie odniosły zwycięstwo 3:0 w Bydgoszczy. 

- Jestem podekscytowana rywalizacją w Pucharze CEV. To będzie mój debiut w tych rozgrywkach i nie mogę się doczekać gry przeciwko Beziers. Mam nadzieję, że ciężko popracujemy i poradzimy sobie w tym meczu – mówi MVP spotkania w Bydgoszczy, Mackenzie May. 

W ćwierćfinale Pucharu CEV wystąpi nowa zawodniczka Grot Budowlanych, Jelena Blagojević. - Jestem tutaj by pomóc swoim doświadczeniem. Mam nadzieję, że szybko się zintegruje i będę mogła pomóc dziewczynom. Zapraszam kibiców w środę na mecz Pucharu CEV. To pierwszy ważny krok dla nas, żeby dalej grać w europejskich pucharach i reprezentować Polskę - komentuje "Blago".

Po raz czwarty w historii klubu nasz zespół przystępuje do gry w ćwierćfinale europejskich pucharów. Trzymamy kciuki za historyczny awans do półfinałów! 


 

Transmisja meczu w Polsacie Sport od 17:45. 

Bilety dostępne w dniu meczu w kasie hali przy wejściu głównym od 17:00.

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni