Zaczynamy walkę o finał LSK

Autor: Redakcja Budowlani

Zaczynamy walkę o finał LSK

W sobotę Grot Budowlani Łódź rozpoczną walkę o finał Ligi Siatkówki Kobiet. W półfinale, do dwóch wygranych zwycięstw zmierzymy się z aktualnymi Mistrzyniami Polski, Chemikiem Police.

W sobotę Grot Budowlani Łódź rozpoczną walkę o finał Ligi Siatkówki Kobiet. W półfinale, do dwóch wygranych zwycięstw zmierzymy się z aktualnymi Mistrzyniami Polski, Chemikiem Police.

Pierwszy mecz rozegramy w sobotę, 6 kwietnia w Policach. Drugi pojedynek stoczymy przed własną publicznością tydzień później. Ewentualne, trzecie spotkanie obu drużyn zaplanowano na 17 kwietnia w Policach.

Harmonogram:

6.04, godz.14:45, Police

13.04, godz.17:30, Łódź

17.04, godz. 20:30, Police - ewentualnie

Wszystkie mecze transmitowane będą na kanale Polsat Sport.

- W sobotę rozpoczynamy półfinały. Będzie to kolejne starcie z Chemikiem Police. Do tej pory rywalizacja między nami jest wyrównana. Wygraliśmy dwa spotkania i przegraliśmy z nimi dwa mecze. My zdobyłyśmy Superpuchar Polski, oni Puchar Polski. A teraz podobnie jak w ubiegłym sezonie zmierzymy się ze sobą w półfinale LSK. Bardzo chcemy wygrać! Wiemy, że będzie to trudny mecz, ale będziemy walczyć w każdej akcji, o każdą piłkę i oddamy całe serce na boisku- powiedziała kapitan zespołu, Gabriela Polańska.

W sezonie 2018/2019 z Chemikiem Police mierzyliśmy się czterokrotnie. Po bilansie spotkań ciężko wskazać faworyta. W dotychczasowej rywalizacji jest remis.

Historia spotkań:

Grot Budowlani Łódź -  Chemik Police 3:2 (Superpuchar Polski)

Chemik Police -Grot Budowlani Łódź 2:3 (LSK)

Grot Budowlani Łódź -Chemik Police 2:3 (LSK)

Chemik Police -  Grot Budowlani Łódź 3:0 (Puchar Polski)

- Jeśli chcesz wygrać, być najlepszym, musisz pokonać każdego. Nie skupiam się na tym kto stoi po przeciwnej stronie siatki. Po prostu twoim celem jest zwycięstwo, bez względu z kim walczysz. Wiele osób nakręca się, że Chemik to bardzo silna drużyna, zdobyła Puchar… Mnie to nie obchodzi. Gra toczy się do dwóch wygranych. My gramy dobrze, my jesteśmy silnym zespołem - to jest dla nas najważniejsze- skomentowała atakująca Grot Budowlanych, Jovana Brakočević.

W ubiegłym roku, w półfinałach również naszym rywalem był Chemik. Wówczas do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne były trzy mecze.  Ostatecznie to policzanki awansowały do finału LSK, a podopieczne Błażeja Krzyształowicza walczyły o brąz z Developresem SkyRes Rzeszów.

- Teraz celujemy w mistrzostwo. Bardzo bym chciała zdobyć ten tytuł z Budowlanymi- powiedziała w wywiadzie Jovana.

 

Liczymy na wsparcie Kibiców w walce o złoto!

 

Można już kupować bilety na drugi mecz, który odbędzie się w Łodzi 13 kwietnia, o godzinie 17:30 w Sport Arenie.

Bilety dostępne są na stronie KupBilet.pl www.kupbilet.pl/sport/siatkowka/vb1059 oraz w biurze klubu w hali Sport Arena, Al. Unii Lubelskiej 2, II piętro, pokój 2.048, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-14 lub w kasie głównej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

 

Emilia Rybińska

Grafika: Katarzyna Kozłowska

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni