Zagramy w finale Memoriału

Autor: Redakcja

Zagramy w finale Memoriału

Grot Budowlane Łódź pokonały TJ Ostravę 3:1 i zagrają w finale turnieju.

Nasza drużyna nie najlepiej rozpoczęła mecz i w efekcie musiała uznać wyższość rywalek w pierwszej partii spotkania. W kolejnych setach gra układała się po myśli Grot Budowlanych, które pewnie wygrały trzy następne odsłony meczu. 

Grot Budowlani Łódź - TJ Ostrava 3:1

(22:25, 25:16, 25:17, 25:20)

Najwięcej punktów po naszej stronie zdobyły: Aleksandra Kazała (15), Melis Durul (14) oraz Dominika Sobolska-Tarasova (12). Po stronie rywalek najskuteczniejsza okazała się Sandra Skrivanova (18). 

Niebiesko-biało-czerwone były bezkonkurencyjne w bloku. W tym elemencie zapisały na swoim koncie łącznie aż 12 punktów przy zaledwie 4 punktach rywalek. Do najlepszych blokujących w naszym zespole należały Aleksandra Kazała (5) oraz Dominika Sobolska-Tarasova (4).

Najlepszą skutecznością w ataku mogą pochwalić się środkowe Grot Budowlanych: Małgorzata Lisiak (82%) oraz wspominana już wcześniej Dominika Sobolska-Tarasova (62%).

W polu serwisowym obie drużyny spisywały się podobnie. Zawodniczki z Czech zdobyły zaledwie 4 punkty zagrywką, a podopieczne Macieja Biernata o 2 oczka więcej.

Jedynie w elemencie przyjęcia, siatkarki TJ Ostrava odnotowały lepszy rezultat. Przyjmowały na poziomie 65% przy 47% naszych zawodniczek. 

 

W drugim meczu eliminacyjnym, BKS BOSTIK Bielsko-Biała pewnie pokonał w trzech setach ukraiński Novator Chmielnicki. Oznacza to, że w finale turnieju zagramy z zespołem gospodyń. 

 

Finał

Grot Budowlani Łódź - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 

niedziela, godzina 15:30 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni