Zapowiedź meczu z C.S.O. Voluntari

Autor: Redakcja Budowlani

Zapowiedź meczu z C.S.O. Voluntari

Po trzech sezonach, Grot Budowlane Łódź wracają do gry w europejskich pucharach. Rywalizację rozpoczną w 1/16 Pucharu CEV, a ich przeciwnkiem będzie C.S.O. Voluntari. Mecz odbędzie się w środę, 14 grudnia o godz. 18:00 w łódzkiej Sport Arenie.

Dla rumuńskiego zespołu C.S.O. Voluntari spotkanie z Budowlanymi będzie debiutem w europejskich rozgrywkach. Nasze rywalki wywalczyły awans do 1/16 Pucharu CEV po zajęciu 3. miejsca w lokalnej lidze. Już w tym sezonie drużyna gości sprawiła swoim kibicom niespodziankę, awansując do finału Superpucharu Rumunii. Aktualnie, w lidze rumuńskiej, Voluntarii po dziewięciu rozegranych spotkaniach z sześcioma zwycięstwami na koncie, zajmuje szóstą lokatę. 

Grot Budowlani Łódź mogą pochwalić się zdecydowanie większym doświadczeniem w europejskich pucharach. Klub już nie raz występował zarówno w Pucharze CEV, jak w Lidze Mistrzyń. Ostatni turniej Ligi Mistrzyń w sezonie 2019/2020, Grot Budowlane zakończyły na 3. miejscu w grupie A, gdzie ich rywalkami były dwie siatkarskie potęgi - Eczasibasi Stambuł i Fenerbahce Stambuł oraz fiński LP Salo. Cieszyć może dyspozycja naszych zawodniczek w ostatnich meczach TAURON Ligi. Podopieczne Maciej Biernata odrabiają straty z pierwszych spotkań sezonu i aktualnie awansowały na szóstą lokatę.

Wypowiedzi trenerów i kapitanów Grot Budowlanych Łódź oraz C.S.O. Voluntarii: 

Maciej Biernat (trener Grot Budowlanych Łódź): Mecz z Voluntari jest dla mnie czymś szczególnym. Po kilku latach Budowlani wracają do grania w europejskich pucharach więc chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Zespół z Rumunii to wymagający przeciwnik grający twardą siatkówkę. Jesteśmy teraz w intensywnym trybie jeśli chodzi o mecze więc przygotowania nie różnią się niczym szczególnym niż do naszych spotkań ligowych. Każdego przeciwnika i każde spotkanie traktujemy jako „to najważniejsze”. Tylko w ten sposób możemy myśleć o dobrej grze naszego zespołu.

Monika Fedusio (kapitan Grot Budowlanych Łódź): Po meczu z Bydgoszczą zbudowałyśmy większą pewność siebie i jesteśmy szczęśliwe z zrealizowanego celu jakim było zdobycie trzech punktów. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w środowym spotkaniu w Pucharze CEV. Dla wielu z nas będą to pierwsze, klubowe rozgrywki międzynarodowe także nie możemy się już doczekać.

Milan Ljubicic (trener C.S.O. Voluntari): To będzie nasz pierwszy mecz Pucharu CEV w historii klubu. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w takim gronie. Podchodzimy z szacunkiem do przeciwniczek. To bardzo dobry zespół z dużym doświadczeniem, mający w swoich szeregach bardzo dobre zawodniczki. Pewne jest to, że będziemy walczyć i szukać szans na awans, zwłaszcza, że rewanż zagramy u siebie. Mamy co pokazać i wierzę, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik. Mecze w europejskich pucharach są wspaniałą okazją do zdobycia doświadczenia i dalszego rozwoju. 

Alice Kapelovies (kapitan C.S.O. Voluntari):  Jesteśmy podekscytowane i zarazem mocno skoncentrowane pierwszym meczem naszego klubu w rozgrywkach CEV przeciwko Budowlanym. Nasze rywalki są bardzo dobrą drużyną, która prezentuje na boisku wysoki poziom. Mamy nadzieję, że mimo to, rezultat pierwszego spotkania będzie na naszą korzyść. Chcemy zajść jak najwyżej w Pucharze CEV. 


 

Grot Budowlani Łódź - C.S.O. Voluntari 

14.12 (środa) 18:00

Łódź Sport Arena 

 

Na mecz obowiązują karnety.

Bilety do nabycia w kasie hali na godzinę przed rozpoczęciem meczu. 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni