Zapowiedź meczu z Gwardią

Autor: Redakcja Budowlani

Zapowiedź meczu z Gwardią

Z Prostějova drużyna Organiki udała się bezpośrednio do Wrocławia gdzie przygotowywać się będzie do sobotniego pojedynku z miejscową Impel Gwardią. Najbliższe rywalki łodzianek na początek sezonu uległy na wyjeździe drużynie Taurona MKS Dąbrowa Górnicza 3-1. Urwanie jednego seta zdecydowanym faworytkom na ich terenie pokazuje, że Impel mimo, iż skazywany na walkę o ostatnie bezpieczne lokaty w lidze (typ Przeglądu Sportowego 6.-7. miejsce), może być niebezpiecznym przeciwnikiem dla każdego.
Meczowy maraton łodzianek trwa w najlepsze. Zawodniczki Organiki nie mogą liczyć nawet na chwilę odpoczynku. W tym tygodniu rozegrały już 2 spotkania, a w sobotę i najbliższy wtorek czekają je kolejne gry. Nie wiadomo jak na formę w nadchodzących meczach wpłynie huśtawka nastrojów, jaka towarzyszy ostatnio siatkarkom Budowlanych. Po gładkim i przekonywującym zwycięstwie na inaugurację PlusLigi przyszedł zimny prysznic w postaci zdecydowanej porażki z VK Modřanská Prostějov w Lidze Mistrzyń. Dziewczyny miały olbrzymiego pecha męcząc się niemiłosiernie w wydłużonej podróży do Czech, będąc przy okazji świadkami tragicznego wypadku samochodowego przy granicy. Przez opóźnienie nie mogły też odbyć oficjalnego treningu w hali rywalek. Nie zmienia to jednak faktu, że w pojedynku z Mistrzem Czech wypadły dużo poniżej oczekiwań i nie pokazały nawet ułamka swoich umiejętności.

Z Prostějova drużyna Organiki udała się bezpośrednio do Wrocławia gdzie przygotowywać się będzie do sobotniego pojedynku z miejscową Impel Gwardią. Najbliższe rywalki łodzianek na początek sezonu uległy na wyjeździe drużynie Taurona MKS Dąbrowa Górnicza 3-1. Urwanie jednego seta zdecydowanym faworytkom na ich terenie pokazuje, że Impel mimo, iż skazywany na walkę o ostatnie bezpieczne lokaty w lidze (typ Przeglądu Sportowego 6.-7. miejsce), może być niebezpiecznym przeciwnikiem dla każdego.

Kluczowymi zawodniczkami Gwardii są: była kadrowiczka Anna Witczak (przyjmująca, która przed sezonem przeniosła się do Wrocławia z Muszynianki), a także młode zawodniczki mające już za sobą pierwsze powołania do seniorskiej reprezentacji – Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko (środkowe), i Joanna Wołosz (rozgrywająca). Przed sezonem do drużyny dołączyła znana z występów w Organice Katarzyna Jaszewska, która już w pierwszym meczu sezonu zasygnalizowała, że może stanowić o sile drużyny, zdobywając w starciu z MKS 11 punktów. Ciekawą postacią w drużynie Gwardii jest doświadczona Katarzyna Mroczkowska, która w sezonie 2008/2009 była najlepiej punktującą zawodniczką ligi zdobywając 510 punktów w 27 spotkaniach. W poprzednim sezonie zmagała się jednak z poważną kontuzją (co miało duże przełożenie na słabsze wyniki drużyny). Teraz, gdy wyleczyła już chory staw, planuje nawiązać do wspomnianego osiągnięcia punktowego. Atakująca z Wrocławia jest bardzo wszechstronną siatkarką. Grywała już jako środkowa, przyjmująca, a także libero.

Do największych sukcesów klubu należą 3 brązowe medale Mistrzostw Polski (1958, 1960, 1986). Gwardia trzykrotnie dochodziła również do finału rozgrywek o Puchar Polski (1961, 2003, 2004). W zeszłym sezonie drużyna osiągnęła historyczny sukces na arenie międzynarodowej dochodząc do Final Four w rozgrywkach CEV Challenge Cup. W rozegranym w Dreźnie finale zajęła 4.miejsce (zwyciężyły gospodynie).

Ubiegły rok nie był jednak udany na krajowym podwórku. Drużyna z Wrocławia zajęła w PlusLidze dopiero 8. miejsce na koniec sezonu (gładko ulegając w ćwierćfinale play-off przyszłym Mistrzyniom Polski – drużynie BKS Bielsko Biała). Sezon wcześniej Impel jako beniaminek (po jednorocznej banicji na zapleczu PlusLigi) zajął 6. miejsce w rozgrywkach.

Z sobotnimi rywalki łodzianki nie miały dotychczas większych problemów. W zeszłym sezonie pokonały je dwukrotnie w stosunku 3-1. Pierwsze z tych spotkań, rozegrane w drugiej kolejce sezonu zasadniczego (30.10.2009), było premierowym zwycięstwem debiutantek w najwyższej klasie rozgrywkowej i okazało się wstępem do niezwykle udanego sezonu dla drużyny Organiki.

W obu potyczkach poprzedniego sezonu pierwszoplanowymi postaciami w ekipie Budowlanych były: Katarzyna Zaroślińska (odpowiednio 17 i 16 punktów), Karolina Kosek (14 i 16) oraz Julia Shelukhina (16 i 12). Zawodniczki te najlepiej punktowały również na inaugurację tegorocznych rozgrywek w wygranym spotkaniu z AZS Białystok. W Łodzi wszyscy wierzą, że to właśnie one odpowiednio wsparte przez resztę drużyny mogą poprowadzić ekipę Organiki do pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w obecnej edycji PlusLigi Kobiet.

Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 18, jednak organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców, a przede wszystkim najmłodszych fanów siatkówki, już na godz. 17.00. Jak podaje oficjalna strona klubu z Wrocławia siatkarki i klub Impel Gwardia tradycyjnie już przygotowali dla swoich kibiców Sportowe Mikołajki, czyli dobrą zabawę, konkursy, a przede wszystkich atrakcyjne nagrody. Dzieci i młodzież do lat 18 mają wejście bezpłatne.

Spotkanie rozegrane zostanie w hali Orbita mogącej pomieścić 3 tysiące widzów. Łodzianki mogą liczyć na doping swoich kibiców, którzy pod przewodnictwem Klubu Kibica wybierają się do Wrocławia by w tym trudnym tygodniu wesprzeć swoją drużynę.

Informacje dla zainteresowanych wyjazdem do Wrocławia: http://budowlanilodz.pl/news?aid=77716&cpk=77718

Marcin Olczyk

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni