Zuzanna Górecka zostaje w Grot Budowlanych Łódź!

Autor: Redakcja Budowlani

Zuzanna Górecka zostaje w Grot Budowlanych Łódź!

Grająca na pozycji przyjmującej, mierząca 183 centymetry wzrostu, Zuzanna Górecka, zostaje w niebiesko-biało-czerwonych barwach na kolejny sezon!

Grająca na pozycji przyjmującej, mierząca 183 centymetry wzrostu, Zuzanna Górecka, zostaje w niebiesko-biało-czerwonych barwach na kolejny sezon!

Zuzanna Górecka urodziła się 10 kwietnia 2000 roku w Radomiu. W swojej dotychczasowej karierze występowała w: MOS Wola Warszawa, SMS PZPS Szczyrk, DPD Legionovia Legionowo, a następnie spędziła sezon w lidze włoskiej, w zespole Igor Gorgonzola Novara.

Wraz z Legionovią Legionowo wywalczyła dwa mistrzostwa Polski kadetek (w 2016 i 2017 roku) oraz mistrzostwo Polski juniorek w 2018 roku. Podczas tych mistrzostw, Zuzanna otrzymała nagrodę MVP dla najlepszej zawodniczki turnieju. Takie samo wyróżnienie dostała podczas mistrzostw kadetek w 2017. W barwach Grot Budowlanych Łódź wywalczyła Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020 oraz znalazła się w finale Pucharu Polski 2021.

Przyjmująca jest również reprezentantką Polski. Wraz z juniorkami wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy w 2018 roku.

- Nie satysfakcjonuje mnie osiągnięty wynik w tym roku. Wręcz mogę powiedzieć, że jestem zawiedziona, bo wymagaliśmy od siebie zdecydowanie więcej. Od początku mówiłam, że jesteśmy drużyną, którą stać na medal i twierdzę tak cały czas. Ten cel przesunął się w czasie po prostu. Wierzę w to, że przyszły sezon przyniesie nam wiele radości i Wam kibicom przede wszystkim nasza gra będzie się podobać. Cieszę się, że będę mogła grać w Grot Budowlanych w kolejnym sezonie. Atmosfera, którą wszyscy razem stworzyliśmy, pozwala mi czuć się jak w domu! Mam nadzieję, że do zobaczenia w halach, bo bez Was kibiców to nie to samo. Liczę na to, że w przyszłym sezonie będziemy razem cieszyć się z wielu wygranych meczów – powiedziała Zuzanna Górecka.

- Zuza to młoda, utalentowana, waleczna zawodniczka, o olbrzymim potencjale. Doskonale sobie zdaję sprawę, że miała wiele ofert z innych klubów, więc tym bardziej jestem szczęśliwy, że podjęła decyzje o pozostaniu w niebiesko-biało-czerwonych barwach. Zgodnie z zapowiedzianym przeze mnie rok temu projektem „Młoda Polska w Budowlanych" jest on kontynuowany i będzie realizowany w nadchodzącym sezonie. Zuza jest kolejną młodą reprezentantką Polski, która swoją karierę będzie rozwijać w naszym klubie – powiedział prezes, Marcin Chudzik.

 

Zuzanna Górecka, to piąta zawodniczka, która zostaje w Grot Budowlanych Łódź na kolejny sezon!

Skład Grot Budowlanych Łódź na sezon 2021/2022:

Atakujące:

Rozgrywające:

Środkowe: Weronika Centka, Małgorzata Lisiak

Przyjmujące: Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka

Libero:

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni