Zwycięstwo w pierwszym meczu 1/16 Pucharu CEV

Autor: Redakcja Budowlani

Zwycięstwo w pierwszym meczu 1/16 Pucharu CEV

Zaledwie 66 minut potrzebowały Grot Budowlane Łódź by wygrać swój pierwszy mecz po trzech latach nieobecności w europejskich pucharach. Zespół prowadzony przez Macieja Biernata pokonał w trzech setach debiutujące w Pucharze CEV - C.S.O. Voluntari.

Od samego początku grę kontrolowały łodzianki. W zespole niebiesko-biało-czerwonych na wysokim poziomie funkcjonowały wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła. Wśród pierwszych trzech najlepiej punktujących znalazły się trzy nasze zawodniczki: Monika Fedusio (18 pkt), Melis Durul (16 pkt) oraz Judyta Gawlak (14 pkt). Judi może pochwalić się też największą liczbą skutecznych bloków. Nasza środkowa zatrzymała skutecznie siatkarki Voluntarii aż 8 razy. Natomiast w przyjęciu rewelacyjnie spisała się libero Justyna Łysiak, która odnotowała aż 82%. 

Grot Budowlani Łódź - C.S.O. Voluntari

(25:21, 25:16, 25:11)

 

MVP meczu: Monika Fedusio


 

Justyna Łysiak: Myślę, że przede wszystkim bardzo dobrze zagrałyśmy w przyjęciu i to ułatwiło nam grę na siatce. Rywalki miały problem ze skończeniem ataku. Grałyśmy dobrze w obronie i bloku. Atakujące Voluntari nie skończyły piłki w ataku. To tylko świadczy o tym, jak dobrze wykonałyśmy zadanie. Uważam, że był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Czeka nas rewanż w Rumunii i na pewno będziemy się mocno nastawiać, ponieważ chcemy awansować do kolejnej rundy. Bardzo cieszymy się, że możemy reprezentować Łódź w rozgrywkach europejskich. Dla wielu z nas są to dodatkowe emocje. Tak jak ja, nie miałam okazji grać na arenie międzynarodowej w rozgrywkach klubowych. Dla wielu dziewczyn jest to również szansa na pokazanie się. Także jest to dla nas dodatkowy smaczek.

Maciej Biernat: Cieszę się, że zagraliśmy dobrze pod względem taktycznym i bez względu na to, w jakim ustawieniu wyszły Rumunki na to spotkanie. Wiemy, że w rewanżu będą w mocniejszym ustawieniu. Dzisiaj udało nam się wyeliminować ich najmocniejsze strony i dzięki temu grało się zdecydowanie łatwiej. Zagraliśmy na kontrze i też mądrze zagrywką. Zgodzę się z Justyną Łysiak, że był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie i oby było jak najwięcej takich spotkań w naszym wykonaniu. Jak będziemy tak zdyscyplinowani pod każdym kątem, będziemy mogli myśleć o dobrych wynikach w tym sezonie.

 

Składy drużyn:

Grot Budowlani Łódź: Ewelina Polak, Małgorzata Lisiak, Judyta Gawlak, Monika Fedusio, Aleksandra Kazała, Melis Durul, Justyna Łysiak (libero) oraz Martyna Łazowska, Julia Kąkol.

C.S.O. Voluntari: Sanziana-Ioana Motroc, Milena Koprivica, Alexandra Kapelovies, Silvana Chausheva, Nneka Obiamaka Onyejekwe, Saskia Hippe, Diana Teodora Veres (libero) oraz M'Kaela Shanice White.

 

Rewanż odbędzie się w środę, 21 grudnia o godz. 18:00 w Rumunii.

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni