Zwycięstwo we Wrocławiu

Autor: Redakcja

Zwycięstwo we Wrocławiu

Pierwszy sparing z #VolleyWrocław zakończył się nietypowym w siatkówce wynikiem. Grot Budowlane Łódź pokonały wrocławianki 4:3.

W meczu rozegrano aż siedem setów, do 15 punktów. O zwycięstwie w dwóch partiach spotkania decydowała końcówka. W walce na przewagi raz lepsze okazały się podopieczne Macieja Biernata, raz gospodynie. 

#VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź 3:4 

(15:9, 10:15, 18:20, 22:20, 15:12, 6:15, 10:15)

Nasza drużyna zdominowała rywalki w grze na siatce. W bloku zdobyliśmy aż 17 punktów, przy 8 punktach rywalek. W tym elemencie zdecydowanie najlepszą zawodniczką była Dominika Sobolska-Tarasova, która aż 6-krotnie skutecznie zatrzymywała przeciwniczki. W dodatku Domi odnotowała 8 punktów atakiem przy 62% skuteczności. 

Z kolei najlepszą punktującą w całym sparingu była atakująca Grot Budowlanych - Julia Kąkol (18 punktów). Drugą zawodniczką z największą zdobyczą punktową okazała się nasza przyjmująca - Aleksandra Kazała (16 punktów).

Warta odnotowania jest także dobra postawa naszych siatkarek w przyjęciu. Tutaj największą skutecznością popisały się Daria Skomorowska (67%) oraz Justyna Kędziora (50%).

 

Rewanżowy sparing odbędzie się w sobotę, 8 października o godzinie 16:00 w Pajęcznie. Wstęp na spotkanie jest darmowy. 

 

Sponsorzy tytularni

Sponsorzy główni

Partnerzy techniczni